Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 07:46:11

Ведення вагітності та пологи. Результати пресбрифінгу НСЗУ

18.01.2021   10:06Агенцiя

З 1 квітня 2020 року жінки можуть обирати, у кого та де спостерігати неускладнену вагітність. У свого сімейного лікаря чи у гінеколога в жіночій консультації. Крім того, українки мають право на вибір гінеколога, який буде вести вагітність, та вибір пологового будинку, в якому народжувати. При цьому місце проживання чи прописки не має значення. Жодних благодійних внесків платити не потрібно.

До гінеколога пацієнтка може звернутися без направлення. Його допомога безоплатна, якщо заклад уклав відповідний договір із Національною службою здоров’я за пакетом “Амбулаторна медична допомога”. До амбулаторної допомоги за Програмою медичних гарантій входять, зокрема, УЗД для вагітної, загально-клінічні та біохімічні лабораторні обстеження, спостереження чи лікування в амбулаторних умовах та в умовах денного стаціонару. Якщо жінка потребує госпіталізації для збереження вагітності, то вона отримує таку допомогу також безоплатно - у межах пакету стаціонарної медичної допомоги. Для планової госпіталізації потрібне електронне направлення від лікаря, який спостерігає вагітну. Невідкладна медична допомога надається без направлення.

Щодо медичної допомоги при пологах, то вже понад 187 тисяч пацієнток отримали допомогу при пологах безоплатно за Програмою медичних гарантій  протягом квітня-грудня 2020 року. На сьогодні НСЗУ виплатила понад 1,5 млрд грн закладам, які мають контракт на надання медичної допомоги при пологах. Таких закладів 398. 70 з них – спеціалізовані пологові будинки та перинатальні центри.

В безоплатний пакет допомоги при пологах включено:
📌 моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого;
📌 медичну допомогу при фізіологічних пологах, що надається черговою акушерською бригадою;
📌 медичну допомогу при ускладнених пологах та кесаревому розтині;
📌 зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, зокрема епідуральну анестезію;  
📌 стабілізацію стану дитини після народження;
📌 вакцинацію немовляти, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень;
📌 лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали, а також ті лікарські засоби, що закуповуються МОЗ в централізованому порядку;
📌 харчування під час перебування у стаціонарі.
Породілля має право отримати повний обсяг послуги, незалежно від місця реєстрації чи фактичного проживання. Але це не стосується послуг покращеного сервісу. Перебування у палаті підвищеного комфорту та інші додаткові послуги відносяться до категорії платних послуг.

При народженні батькам немовля видають медичний висновок про народження дитини. Це - електронний документ, який містить перелік відомостей про малюка та є підтвердженням його народження. Медичний висновок формує лікар у пологовому будинку. Він замінив паперову довідку форми 103/о. На сьогодні медичний висновок про народження видають у 369 медичних закладах. В електронній системі охорони здоров’я створено понад 56 тис. медичних висновків. Медвисновок про народження дозволяє користуватися сервісом єМалятко та отримувати лише за однією заявою до дев’яти послуг від різних органів влади онлайн.

Медична допомога при пологах залишиться пріоритетним напрямком з 1 квітня 2021 року, а для майбутніх матусь буде запроваджено окремий пакет послуг “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”. За цим пакетом пацієнтка зможе отримати наступні основні послуги:
📌 динамічне спостереження вагітності, включаючи контроль за станом здоров’я вагітної, повнотою обстежень та консультацій;
📌 організацію та проведення диспансерного нагляду (взяття на облік, розробка індивідуального плану ведення вагітності відповідно групи ризику);
📌 лабораторні та інструментальні дослідження згідно з галузевими стандартами;
📌 профілактику ускладнень вагітності і післяпологового періоду та інші.

НСЗУ Національна служба здоров'я України

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.