З початку року майже 85% пацієнтів отримали медичні препарати за програмою реімбурсації “Доступні ліки”
Таке повідомлення розміщено на офіційному сайті Національної Служби здоров’я України.Зокрема, йдеться про те, що станом на початок 2021 року договір із НСЗУ на відпуск препаратів за Державною програмою реімбурсації “Доступні ліки” мають 987 юридичних осіб.

У рамках програми реімбурсації безоплатно або з незначною доплатою лікарські препарати проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу та ревматичних хвороб можна отримати у 8 411 аптеках і аптечних пунктах по всій країні.
Відтак НСЗУ продовжує укладати договори з аптеками. Ті аптечні заклади, що не увійшли до програми в 2021 році, мають можливість укласти новий договір з НСЗУ та відпускати ліки за програмою реімбурсації. Якщо найближча аптека з початку 2021 року не відпускає “Доступних ліків”, з електронним рецептом можна звернутись до іншої аптеки, яка має договір з НСЗУ, причому незалежно від місця проживання чи місця, де лікар виписав електронний рецепт.
Так нині залишається чинним Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, що містить 264 позиції:
v 200 препаратів передбачено для лікування серцево-судинних захворювань;
v 48 – для лікування діабету ІІ типу;
v 15 – для лікування бронхіальної астми;
v 1 – для лікування ревматичних хвороб.
У переліку 85 лікарських засобів, які є повністю безоплатними для пацієнтів:
v 62 препарати – для лікування серцево-судинних захворювань;
v 17 – для лікування діабету ІІ типу;
v 6 – для лікування бронхіальної астми.
Нагадаємо: рецепт на “Доступні ліки”– електронний, виписує його лікар первинки, з яким у пацієнта укладена декларація. Щоб отримати ліки за цією програмою, потрібно звернутись до свого лікаря, з яким укладена декларація. Він призначить ліки і випише електронний рецепт, в якому буде зазначено міжнародну непатентовану назву препарату – діючу речовину. На телефон пацієнта надійде СМС з номером рецепту, який необхідно назвати в аптеці. Якщо пацієнт не використовує мобільний телефон, лікар надасть інформацію про рецепт на папері у вигляді інформаційної пам’ятки, яка міститиме номер рецепту та код підтвердження. Далі – прийти до аптеки, яка бере участь у програмі і підписала договір з НСЗУ, назвати номер рецепту фармацевту та обрати потрібні ліки.
Згідно з Електронною картою аптек (сайт НСЗУ), що беруть участь у програмі реімбурсації “Доступні ліки”, станом на 12 січня 2021 року на Чернігівщині налічується 181 аптечний заклад, де можна отримати відповідні лікарські препарати.
Прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.