Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 11 травня, 01:02:43

Триває обговорення нового Санітарного регламенту для загальноосвітніх шкіл

12.01.2021   09:50Агенцiя

Держпродспоживслужба Чернігівської області ініціює і бере активну участь в обговореннях нового Санітарного регламенту, що почав діяти в закладах загальної середньої освіти з 1 січня 2021 року.

Зокрема, спеціалісти відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Чернігівського районного управління Держпродспоживслужби на базі відділу освіти Михайло-Коцюбинської селищної ради провели семінар для директорів закладів освіти щодо змін в організації харчування школярів відповідно до додатку 9 Санітарного регламенту.

До відома керівників загальноосвітніх шкіл  довели вимоги щодо організації харчування та забезпечення харчовими продуктами, які використовуються в закладах освіти, у тому числі перелік харчових продуктів, які заборонено реалізовувати у шкільних буфетах. Також роз’яснені вимоги Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти стосовно вимог до облаштування території, медичного обслуговування, роботи з технічними засобами навчання тощо.

Зустріч проводилась у формі діалогу. Освітяни отримали вичерпні відповіді на свої запитання.

Про застосування нового Санітарного регламенту в закладах освіти йшлося і під час наради в Городнянському районі. На зібранні, що відбулося за участю представників місцевих засобів масової інформації, обговорювались вимоги до організації освітнього процесу, облаштування  навчальних класів, кабінетів інформатики, фізкультурних зал, приміщень допоміжного та підсобного призначення, санітарних вузлів тощо, а також норми щодо повітряно-теплового режиму у школах, освітлення приміщень, рівнів шуму та вібрацій.

На нараді ухвалено рішення про створення комісії за участю представників територіального підрозділу Держпродспоживслужби для обстежень загальноосвітніх закладів на предмет дотримання ними вимог Санітарного регламенту.

А в Куликівському районі на нараді з керівниками шкіл і дитячих садків, крім санрегламенту, опрацьовано також методичні настанови щодо розробки, запровадження та використання в закладах освіти постійно діючих процедур, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР).

На дотриманні вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів, перевагах системи НАССР, а також застосуванні методичних рекомендацій під час  здійснення закупівель харчових продуктів наголошувалось під час наради з директорами і працівниками харчоблоків закладів освіти Сосницького району. З-поміж іншого, фахівці територіального управління Держпродспоживслужби акцентували увагу присутніх на дотриманні санітарно-дезінфекційного режиму у школах і дитсадках під час карантину.

Останні новини Чернігівщини

Невідомі водойми України: 15 унікальних озер, водоспадів, каньйонів і заток (фото)

Невідомі водойми України: 15 унікальних озер, водоспадів, каньйонів і заток (фото) 13:47

Коли збираємося у подорож, нам все частіше хочеться відшукати незвідані місця, яких не торкнулася цивілізація. Хоча, під час планування відпочинку, перше, що спадає на думку, – це найбільш популярні курорти.

Цікаві факти про кактуси

Цікаві факти про кактуси 13:31

Кактус – це не тільки звичний елемент домашнього декору, що розмістилося де-небудь на підвіконні. Багато з цих рослин мають дивовижні властивості, а число їх видів величезна. Також кактуси грають важливу роль в екосистемі тих регіонів, де ростуть.

Смачні рецепти вихідного дня: банош з грибами та беконом

Смачні рецепти вихідного дня: банош з грибами та беконом 13:25

Це дуже ситна страва. Насичений смак грибів та сиру, поживність кукурудзяної каші, як у традиційного баношу, та принцип приготування, як в італійської лазаньї — шарами. Це експеримент, який точно закінчиться успіхом.

Гороскоп на наступний тиждень з 10 по 16 травня

Гороскоп на наступний тиждень з 10 по 16 травня 13:21

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 10 по 16 травня 2021 року.