Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 1 лютого, 17:19:04

Правоохоронці оголосили підозру в Інтернет-шахрайстві в’язню колонії

12.01.2021   08:31Агенцiя

Фігурант на платформі оголошень продавав неіснуючу сільськогосподарську техніку, за яку вимагав передплату. Таким чином чоловік, перебуваючи за ґратами, привласнив майже 150 тисяч гривень.

Правопорушення викрили співробітники відділу протидії кіберзлочинам Чернігівщини спільно зі слідчими місцевого відділу поліції та працівниками Управління внутрішньої безпеки Міністерства юстиції України.

Встановлено, що 30-річний місцевий житель на платформі оголошень ошукав сімох громадян.  Фігурант, відбуваючи у колонії покарання за вчинення майнових злочинів, продавав неіснуючу сільськогосподарську техніку. Головною умовою купівлі була передплата, однак після отримання грошей – зловмисник блокував покупців та не виконував взятих на себе зобов’язань.

Загальна сума збитків, завданих потерпілим, становить майже 150 тисяч гривень.

Працівники поліції провели обшук за місцем відбування покарання зловмисником та вилучили мобільний телефон, який використовувався у протиправній діяльності.

Фігуранту оголошено про підозру у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Йому загрожує до п'яти років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.

Процесуальне керівництво  здійснює Чернігівська місцева прокуратура спільно із прокуратурою області.

Кіберполіція нагадує, що купувати товари потрібно лише на перевірених сайтах та обирати післяплату. Також необхідно уважно перевіряти назву вебресурсу, оскільки відмінність може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт. Крім цього, на сайті кіберполіції у розділі «Стоп фрауд» можна перевірити невідомий номер, банківську картку чи посилання на сумнівний сайт. Можливо, шахраї вже є у базі кіберполіції.

Департамент кіберполіції Національної поліції України

Останні новини Чернігівщини

Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого

Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10

З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.

Олександра Даниленко здобула другу поспіль медаль Кубка світу 15:05

Вихованка регіонального центру «Інваспорт» Олександра Даниленко продовжує успішні виступи на Кубку світу з пара лижних перегонів, який проходить у місті Якушице (Польща).

У Ніжинській гімназії №14 в найближчі місяці запрацює відремонтований харчоблок 13:36

Під час робочого візиту до району начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус оглянув модернізовану Ніжинську гімназію №14.

Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн

Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн 13:32

Хотіла придбати зарядну станцію, натомість втратила 25 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання

Поліція документує наслідки ворожих атак на Новгород-Сіверщині 10:25

Упродовж минулої доби та сьогодні вночі росіяни продовжували атакувати прикордонні громади Чернігівщини. Інформація про постраждалих не надходила.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини