В Україні заборонили продавати електронні сигарети без акцизних марок і ліцензій
З 1 січня 2021 року в Україні заборонили продавати електронні сигарети без акцизних марок і ліцензій. Відповідна постанова уряду № 643 була прийнята 27 липня, законопроекти № 1210 і 1209-1 були підписані Президентом у травні і лютому відповідно.
Згідно з прийнятими документами, для даної категорії товару встановлюється свій код (3824 90 97 20) та ставка ввізного мита на рівні 3% з розрахунку на 1 л рідини.
Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю рідинами становить 780 гривень на кожне місце торгівлі. При цьому суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, мають право продавати рідини без отримання окремої ліцензії. У свою чергу за виробництво рідин без наявності ліцензії передбачено штраф у розмірі 200% вартості виробленої продукції, але не менше 20 тис. гривень. Крім того, ставка акцизного податку на рідини для електронних сигарет встановлена на рівні 3 гривні/мл.
Також в Україні з’являться штрафи за продаж електронних сигарет неповнолітнім. Відповідний законопроект схвалила Верховна Рада, при цьому передбачений перехідний період.
Всесвітня організація охорони здоров’я порадила Україні відмовитися від подальшого підвищення акцизних зборів на сигарети і тютюнові вироби.
Останні новини Чернігівщини
За позовом прокуратури зобов’язано укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури національного значення – «Андріївську церкву» 17:44
Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов Корюківської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Управління містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації щодо зобов’язання укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури національного значення – «Андріївську церкву», розташованув селі Стольне Корюківського району.
Чернігівські спортсмени — призери чемпіонату України з рукопашного бою в Києві 17:33
З 21 до 22 березня в Києві відбувся 26-й чемпіонат України з рукопашного бою.
Крок до безбар’єрності: у Куликівській лікарні облаштовують ліфт та нове реабілітаційне відділення 17:10
У Куликівській громаді активно впроваджують принципи безбар’єрності в охороні здоров’я та сучасні стандарти лікування, щоб кожен пацієнт отримував якісну та сучасну допомогу у безпечному і комфортному середовищі.
Прокуратура на захисті інтересів чернігівців щодо відведення та використання земель центральної частини міста 16:35
Північним апеляційним господарським судом відхилено апеляційну скаргу Чернігівської міської ради та залишено без змін рішенняГосподарського суду Чернігівської області, яким задоволено позов обласної прокуратури в інтересах держави в особі територіальної громади міста Чернігова до Чернігівської міської радипро визнання недійсним пункту рішення, визнання недійсною та скасування державної реєстрації земельної ділянки.
Служба зайнятості зміцнює партнерство з бізнесом Менщини 16:03
Дієвий діалог із бізнесом, реальні результати та нові перспективи співпраці – саме так можна підсумувати робочий візит директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник на Менщину.