Борзнянцю світить тривалий термін за гратами та сплата 100 тисяч гривень моральної шкоди
За процесуального керівництва Борзнянського відділу Бахмацької місцевої прокуратури в суді доведено вину мешканця м. Борзна 1979 року народження у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).

Згідно з фактичними обставинами вчиненого кримінального правопорушення, обвинувачений в середині березня, у вечірній час, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння в м. Борзна неподалік магазину, під час сварки на підґрунті раптово виниклих неприязних відносин, умисно наніс місцевому мешканцю кілька ударів по голові, в результаті чого останній отримав ушкодження у вигляді внутрішньочерепної травми.
Від отриманих побоїв чоловік помер в реанімаційному відділенні Чернігівської обласної лікарні.
Допитаний в судовому засіданні зловмисник вину у скоєному не визнав, але його версію щодо самозахисту суд розцінив як спосіб уникнути кримінальної відповідальності. При цьому свідок, яка є співмешканкою померлого повідомила, що незадовго до вказаних подій, обвинувачений конфліктував з потерпілим, зокрема, викрав його велосипед.
Жінка зателефонувала своєму чоловіку як раз під час сварки між ним та обвинуваченим з приводу повернення коштів за вкрадене, та почувши, що конфлікт набирає обертів поспішила на місце події, де потерпілий вже лежав на землі під парканом без ознак свідомості.
Враховуючи кількість нанесених ушкоджень, невизнання вини обвинуваченим та межі санкції статті, за якою кваліфіковані його дії, суд прийшов до висновку, що позбавлення волі на строк 7 років та 6 місяців - буде необхідним та достатнім для його виправлення.
В підготовчому судовому засіданні брат потерпілого заявив цивільний позов до обвинуваченого про відшкодування моральної шкоди в розмірі 1 000 000 гривень з посиланням на тяжкість страждань, які він переніс у зв’язку з втратою близького родича. Суд постановив задовольнити позов частково - у розмірі 100 тисяч гривень.
До набрання вироком законної сили запобіжний захід у виді тримання під вартою в Чернігівському слідчому ізоляторі залишено без змін.
Вирок законної сили не набрав, на нього може бути подана апеляційна скарга протягом 30 днів з дня його оголошення особі, яка перебуває під вартою.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Продовжено реєстрацію заяв на отримання допомоги на придбання твердого палива 12:56
До уваги мешканців Чернігівської міської територіальної громади, які фактично проживають у житлових будинках/приміщеннях, котрі опалюються твердим пічним побутовим паливом!
На Чернігівщині триває збирання пізніх культур та посів озимих 12:19
Аграрії Чернігівської області проводять збирання пізніх культур та продовжують посів озимих під урожай 2026 року.
Громади Чернігівщини – серед претендентів на участь у пілотуванні системи профорієнтації 11:48
Швейцарсько-український проєкт DECIDE спільно з Міністерством освіти і науки України запрошує територіальні громади долучитися до створення сучасної системи профорієнтації для учнів та учениць 8–9 класів.
Чернігівщина – серед найсильніших на Чемпіонаті України з хортингу! 11:27
З 10 до 11 жовтня в Києві відбувся чемпіонат України з хортингу, розділ "Боротьба" (ударна техніка рук та ніг - заборонена).
Надавачі психосоціальних послуг області вдосконалюють професійні знання і навички 11:10
Низку тематичних навчань і тренінгів відвідали фахівці у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП) Чернігівщини.