Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 16 травня, 01:36:04

Програма реалізації громадського бюджету у Чернігові на наступні п’ять років затверджена

24.12.2020   17:31Агенцiя

Чернігівська міська рада 24 грудня затвердила Програму реалізації громадського бюджету (бюджету участі) у місті Чернігові на 2021-2025 роки.

Як ми вже повідомляли, термін попередньої Програми закінчився, тому наразі є потреба прийняти нову, яка буде діяти наступні п’ять років. Основною відмінністю нової програми від попередньої є визначення відсотку обсягу видатків на реалізацію проектів-переможців. Тепер обсяг видатків на реалізацію проектів-переможців буде у розмірі 3% обсягу видатків бюджету розвитку спеціального фонду міського бюджету, затвердженого рішенням Чернігівської міської ради про міський бюджет м. Чернігова на поточний бюджетний рік, за виключенням обсягів місцевих запозичень, платежів, пов’язаних з виконанням гарантійних зобов’язань міста, та міжбюджетних трансфертів з відповідним співфінансуванням. До цього часу такий обсяг становив 1% від затвердженого обсягу власних та закріплених доходів загального фонду міського бюджету.

Також у рамках цієї міської Програми тепер виділятимуться кошти й на інформаційну кампанію та заходи з реалізації програми. На це буде спрямовано 500 тис. грн. (щороку – 100 тис. грн).

Під час обговорення цього питання депутати запропонували на наступний рік продумати механізм подальшої підтримки важливих проєктів після виконання в рамках бюджету участі. Наприклад таких як «Зелена сцена», який вже давно став брендом нашого міста, та інших подібних. Оскільки такі заходи - не просто заходи громадської участі, а й ті, які сприяють економічному відродженню міста Чернігова.

Цю пропозицію прокоментував секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломакоякий є також керівником робочої групи з питань бюджету участі. Він нагадав, що часто саме так і відбувається. Той же проєкт «Зелена сцена», як переможець, загальноміського голосування, фінансувався в рамках Бюджету участі. Потім, коли він не отримав підтримку від містян і коли його організатори зверталися до міської ради, також отримував підтримку від міста.

- З міського бюджету також виділялися кошти на цей проєкт неодноразово, практично кожного року. Завжди, коли зверталися ініціатори цього чудового проєкту, ми його підтримували, - зазначив він.

Олександр Ломако додав, що надалі під час підготовки проєкту оновленого Положення про громадський бюджет робочою групою, до складу якої також входять представники громадськості й депутатського корпусу і з якою налагоджений конструктивний діалог, обов’язково будуть враховані всі слушні пропозиції. Крім того, усім депутатським фракціям буде запропоновано додати до цієї робочої групи свого представника чи самому долучитися до неї.

- Зараз ми плануємо переформатувати Положення - для того, щоб враховувалися й інші напрямки діяльності, а для закладів освіти окремо виділити якусь частину, - сказав секретар міської ради.

Нагадаємо, що Програма реалізації бюджету участі дає можливість людям, які постійно проживають у Чернігові, реалізувати ідеї, які можуть покращити наше місто, окремий район чи вулицю. Підтвердженням цьому є п’ятирічний успішний досвід громадського бюджетування.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 211 нових випадків COVID-19

Виявлено 211 нових випадків COVID-19 18:52

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА в області станом на 15 травня зафіксовано 211 нових випадків COVID-19.

Нові авто для

Нові авто для "швидкої" 12:34

Днями КНП «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» отримав чергову партію з п’яти автомобілів оновленої модифікації, які надійшли до закладу за рахунок коштів, що виділені Національною Службою здоров’я України.

Забезпечення ефективності протидії проявам корупції на публічній службі

Забезпечення ефективності протидії проявам корупції на публічній службі 12:29

Реалізація положень антикорупційного законодавства, питання попередження корупційних правопорушень в діяльності працівників органів публічної влади обговорювалися під час дистанційного навчання «Забезпечення ефективності та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:13

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 14 травня по 8:00 15 травня 2021 року.

В облдержадміністрації презентували книгу, присвячену репресованим жителям Чернігівського району

В облдержадміністрації презентували книгу, присвячену репресованим жителям Чернігівського району 12:09

14 травня, напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій в облдержадміністрації відбулася презентація книги другої науково-популярного видання «Долі репресованих земляків. Чернігівський район».