Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 травня, 16:11:50

Вартість харчування дітей у школах і дитсадках Чернігова переглянули, щоб залишити його якісним попри зростання цін

24.12.2020   10:25Агенцiя

У Чернігові плату за харчування дітей у школах і дитсадках, яку до того не переглядали вже два роки, все-таки підвищать з 4 січня 2021 року. Адже за цей час собівартість його складових дуже зросла.

Зокрема, збільшилися ціна продуктів (в середньому на 18%), мінімальна заробітна плата (за цей період підіймалася 4 рази), ціна електроенергії (оскільки готують на електроплитах, частина цих витрат дуже суттєва) та інше.

Окрім того, згідно з новими санітарними вимогами всі працівники їдалень та харчоблоків під час роботи тепер забезпечуються додатковими індивідуальними захисними засобами, що теж збільшило витрати. А також, у зв’язку з новими вимогами законодавства, комунальне підприємство «Шкільне» з наступного року має платити за оренду приміщень у школах, оренду обладнання і за всі комунальні послуги (а не тільки електроенергію, як дотепер). Сумарно це складе суму близько 5 млн грн (а було тільки 2 млн грн. за електроенергію).

Отже, 22 грудня виконавчий комітет Чернігівської міської ради прийняв рішення  "Про організацію харчування дітей у закладах освіти міста Чернігова комунальної форми власності", де передбачена зміна вартості харчування.

Документом затверджені нові грошові норми харчування учнів і вихованців у школах та дитсадках, але при цьому збережена пропорційність участі в оплаті цього харчування з боку батьків та міського бюджету. Тобто місто, як і раніше, за всіх дітей вноситиме 25% оплати за харчування в дитсадках (50%, якщо в родині троє чи більше дітей) і понад 40% за сніданки учнів початкової школи.

Зокрема, якщо раніше для молодших школярів сніданок у школі коштував 18,5 грн, з яких місто оплачувало 8 гривень і 10 гривень – батьки, то і тепер при новій загальній вартості 23,5 грн батьки платитимуть лише 13,5 грн з них, а 10 грн – міський бюджет. На сьогодні співучасть бюджету в оплаті сніданків для молодшої школи збереглася вже далеко не у всіх містах України, але Чернігів – все ще одне з таких міст.

Як повідомила на засіданні виконкому директор КП «Шкільне» Антоніна Радченко, у 2021 році підвищення грошових норм харчування дозволить не знижувати «наповненість тарілки», а зберегти її на попередньому рівні.

- Батьки можуть не хвилюватися про наповненість тарілки, адже пропорційність продуктів, які знаходяться на ній, у нас збережеться. 55% вартості харчування йде на продукти і 45% - «націнка» (тобто всі інші складові, в тому числі заробітні плати кухарів та решта виробничих витрат їдалень). Хочу зауважити, що ця друга складова в Чернігові – одна з найменших по Україні. Тобто в нас пропорційна частка продуктів у вартості порції – найбільша, - доповіла вона.  

У проекті бюджету територіальної громади Чернігова на 2021 рік на покриття витрат міста при харчуванні вихованців дитсадків і школярів передбачено 20,9 млн грн на харчування по школах і 14,5 млн грн по садочках, проінформував на засіданні виконкому керівник Управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.

Зараз у місті 1216 дітей пільгових категорій харчуються безкоштовно (тобто коштом бюджету громади) – це 700 учнів молодшої школи і 516 учнів 5-11 класів. У молодших класах, за сніданки для учнів яких бюджет платить значну частину їх вартості, навчається понад 12 тисяч учнів, уточнив він.

- Питання абсолютно господарське: для того щоб дітей харчувати в тому ж обсязі – не зменшувати наповнення тарілки, якість продуктів і т. д. – потрібно збільшувати плату, тому що за такі кошти прохарчуватися навіть вдома практично неможливо. Якщо купити собі продукти в супермаркеті, ще врахувати і приготування – то це буде, я думаю, як мінімум трошки дорожче. Я сподіваюся, що в січні крім початкової школи до очного навчання повернуться й учні 5-11 класів – і для того, щоб усі вони могли якісно харчуватися, ми це рішення приймаємо, - зазначив у підсумку обговорення секретар міської ради Олександр Ломако, який вів засідання виконкому.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

У Носівській громаді відремонтують 400-метровий легкоатлетичний стадіон

У Носівській громаді відремонтують 400-метровий легкоатлетичний стадіон 15:04

Із сучасним станом спортивного об’єкту, який планується капітально відремонтувати в громаді в рамках програми Президента України «Велике будівництво», ознайомилася перша заступниця голови Чернігівської ОДА Олена Бойко. З метою та завданнями проєкту, його доцільністю для життя громади її ознайомив Носівський міський голова Володимир Ігнатченко.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 13:06

З початку епідсезону по Чернігівській області перехворіло 14,8% населення.

Погоджувальна рада затвердила порядок денний 8-ої сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання

Погоджувальна рада затвердила порядок денний 8-ої сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання 12:24

17 травня Погоджувальна рада затвердила питання порядку денного восьмої сесії Чернігівської міської ради VIII скликання, що запланована на 27 травня.

В області створено ще один дитячий будинок сімейного типу

В області створено ще один дитячий будинок сімейного типу 12:04

У Корюківському районі створено ще один дитячий будинок сімейного типу. Родина, де виховувалось четверо дітей, які залишились без батьківської опіки, стала новою домівкою ще для двох дітлахів.

У Ніжині відзначили День Європи

У Ніжині відзначили День Європи 11:44

15 травня в рамках відзначення Дня Європи на вулиці Гоголя організовано Євровулицю.