Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 16 травня, 01:49:49

Земельна оборудка закінчилася фіаско

21.12.2020   08:24Агенцiя

Задоволенням позову, ініційованого Чернігівською обласною прокуратурою, закінчився тривалий розгляд земельної справи в Господарському суді Київської області.

Попередньо прокуратурою було встановлено, що мешканець Чернігівської області, в порушення вимог земельного законодавства, двічі скористався правом на безоплатне отримання у приватну власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства.

Перший раз вказаний громадянин звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області із заявою від 25.06.2016 про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність у межах норм безоплатної приватизації для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2, 00 га, яка знаходиться на території Волинківської сільської ради Сосницького району Чернігівської області. Відповідно до змісту вказаної заяви чоловік засвідчив, що право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства на території України ним не використано, рішення про безкоштовну передачу у власність земельної ділянки за вищезазначеним цільовим призначенням не отримував. 21.12.2017 було зареєстровано право власності заявника на зазначену ділянку.

19.03.2018 той самий мешканець звернувся до Головного управління Держгеокадастру вже у Київській області з аналогічним клопотанням - надання йому безоплатно у власність земельної ділянки площею 1.738 га на території Лозовоярівської сільської ради Яготинського району Київської області. 21.06.2018 державним реєстратором було зареєстровано право власності на цей наділ землі. За три тижні потому - 13.07.2018 між новим власником ділянки та товариством з обмеженою відповідальністю було укладено договір купівлі-продажу, згідно якого дане підприємство отримало майже 2 га землі в Київській області за 54 900 грн.

Прокурор стверджував в суді, що спірна земельна ділянка, внаслідок незаконного використання мешканцем Чернігівської області права на безоплатну приватизацію земельних ділянок одного виду та неналежного виконання Головним управління Держгеокадастру у Київській області своїх обов’язків стосовно перевірки поданих особою документів та відомостей, безпідставно вибула із земель сільськогосподарського призначення державної власності і в подальшому була набута відповідачем. Позивач - Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру зазначив, що повторне безоплатне набуття вказаним громадянином земельної ділянки відбулося з порушенням норм Земельного кодексу України внаслідок неправомірних дій останнього. В ході розгляду справи Головне управління Держгеокадастру у Київській області підтвердило, що заявлені прокурором позовні вимоги - обґрунтовані, та зазначило, що громадянин ввів їх в оману.


Суд у свою чергу вирішив, позовні вимоги заступника прокурора Чернігівської області в інтересах держави в особі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру задовольнити повністю, при цьому витребувати з незаконного володіння ТОВ земельну ділянку площею 1.758 га.

Примітка: в Єдиному державному реєстрі судових рішень дана справа значиться під номером 91/2748/19, повний текст рішення складено15.12.2020.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 211 нових випадків COVID-19

Виявлено 211 нових випадків COVID-19 18:52

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА в області станом на 15 травня зафіксовано 211 нових випадків COVID-19.

Нові авто для

Нові авто для "швидкої" 12:34

Днями КНП «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» отримав чергову партію з п’яти автомобілів оновленої модифікації, які надійшли до закладу за рахунок коштів, що виділені Національною Службою здоров’я України.

Забезпечення ефективності протидії проявам корупції на публічній службі

Забезпечення ефективності протидії проявам корупції на публічній службі 12:29

Реалізація положень антикорупційного законодавства, питання попередження корупційних правопорушень в діяльності працівників органів публічної влади обговорювалися під час дистанційного навчання «Забезпечення ефективності та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:13

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 14 травня по 8:00 15 травня 2021 року.

В облдержадміністрації презентували книгу, присвячену репресованим жителям Чернігівського району

В облдержадміністрації презентували книгу, присвячену репресованим жителям Чернігівського району 12:09

14 травня, напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій в облдержадміністрації відбулася презентація книги другої науково-популярного видання «Долі репресованих земляків. Чернігівський район».