Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 вересня, 04:44:35

Земельна оборудка закінчилася фіаско

21.12.2020   08:24Агенцiя

Задоволенням позову, ініційованого Чернігівською обласною прокуратурою, закінчився тривалий розгляд земельної справи в Господарському суді Київської області.

Попередньо прокуратурою було встановлено, що мешканець Чернігівської області, в порушення вимог земельного законодавства, двічі скористався правом на безоплатне отримання у приватну власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства.

Перший раз вказаний громадянин звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області із заявою від 25.06.2016 про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність у межах норм безоплатної приватизації для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2, 00 га, яка знаходиться на території Волинківської сільської ради Сосницького району Чернігівської області. Відповідно до змісту вказаної заяви чоловік засвідчив, що право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства на території України ним не використано, рішення про безкоштовну передачу у власність земельної ділянки за вищезазначеним цільовим призначенням не отримував. 21.12.2017 було зареєстровано право власності заявника на зазначену ділянку.

19.03.2018 той самий мешканець звернувся до Головного управління Держгеокадастру вже у Київській області з аналогічним клопотанням - надання йому безоплатно у власність земельної ділянки площею 1.738 га на території Лозовоярівської сільської ради Яготинського району Київської області. 21.06.2018 державним реєстратором було зареєстровано право власності на цей наділ землі. За три тижні потому - 13.07.2018 між новим власником ділянки та товариством з обмеженою відповідальністю було укладено договір купівлі-продажу, згідно якого дане підприємство отримало майже 2 га землі в Київській області за 54 900 грн.

Прокурор стверджував в суді, що спірна земельна ділянка, внаслідок незаконного використання мешканцем Чернігівської області права на безоплатну приватизацію земельних ділянок одного виду та неналежного виконання Головним управління Держгеокадастру у Київській області своїх обов’язків стосовно перевірки поданих особою документів та відомостей, безпідставно вибула із земель сільськогосподарського призначення державної власності і в подальшому була набута відповідачем. Позивач - Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру зазначив, що повторне безоплатне набуття вказаним громадянином земельної ділянки відбулося з порушенням норм Земельного кодексу України внаслідок неправомірних дій останнього. В ході розгляду справи Головне управління Держгеокадастру у Київській області підтвердило, що заявлені прокурором позовні вимоги - обґрунтовані, та зазначило, що громадянин ввів їх в оману.


Суд у свою чергу вирішив, позовні вимоги заступника прокурора Чернігівської області в інтересах держави в особі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру задовольнити повністю, при цьому витребувати з незаконного володіння ТОВ земельну ділянку площею 1.758 га.

Примітка: в Єдиному державному реєстрі судових рішень дана справа значиться під номером 91/2748/19, повний текст рішення складено15.12.2020.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 61 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 61 новий випадок COVID-19 18:11

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 21 вересня в області зафіксовано 61 новий випадок COVID-19.

Жовтий рівень карантину із 23 вересня: в області 164 школи із 413 не зможуть продовжити роботу

Жовтий рівень карантину із 23 вересня: в області 164 школи із 413 не зможуть продовжити роботу 16:55

«Жовтий» рівень епідемічної небезпеки набирає чинності з 00:00 години 23 вересня 2021 року по всій Україні.

Щодо сплати платежів за землекористування за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку

Щодо сплати платежів за землекористування за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку 15:58

Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, згідно визначення, наданого у пп. 14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

На Чернігівщині надходження єдиного податку від фізичних осіб за 8 місяців поточного року зросли на 82 млн гривень 15:46

Протягом січня - серпня 2021 року фізичні особи-підприємці Чернігівської області сплатили до місцевих бюджетів 458 млн грн єдиного податку і тим самим перевищили факт надходжень відповідного періоду минулого року майже на 22 відс., або на 82 млн грн (за січень - серпень 2020 року надходження єдиного податку з фізичних осіб становили 376 млн грн).

Прилуцькою окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні відносно двох мешканців с. Заїзд Прилуцького району.

Прилуцькою окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні відносно двох мешканців с. Заїзд Прилуцького району. 15:45

Як встановлено в судовому засіданні, обвинувачені, юнаки 2002 року народження, в період часу з 02.10.2020 по 24.06.2021, за попередньою змовою між собою, в нічний час, скориставшись відкритою квартиркою вікна магазину розташованого в с. Заїзд, вул. Михайлівська, 43, скоювали крадіжки продуктів харчування: цигарки, пиво, сухарики, чіпси, тощо, які потім самі і споживали, кожного разу викрадаючи продуктів на в суму від 390грн. до 450 грн., а всього викрали на загальну суму 8712 грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини