Голова ОДА вимагає налагодити якість інформаційного обміну правоохоронних та контролюючих органів у боротьбі з нелегальними рубками лісів
Голова Чернігівської облдержадміністрації Анна Коваленко підписала розпорядження про внесення змін до штабу з координації роботи з протидії незаконним рубкам лісів та діяльності нелегальних деревообробних пунктів на території області. Дієвість штабу підсилена представниками правоохоронних органів, включених до його складу.
10 грудня Анна Коваленко провела перше засідання оновленого штабу, в ході якого розглянуті звіти контролюючих органів щодо боротьби з нелегальним обігом деревини та порушеннями законодавства у сфері лісокористування за підсумками року.
Так, за результатами проведених перевірок Державною екологічною інспекцією в області цьогоріч до правоохоронних органів передано 30 справ щодо виявлених правопорушень з незаконної порубки лісу. За 17 з них відкрито кримінальні провадження. Розраховані збитки становлять понад 18,6 мільйонів гривень.
Державною лісовою охороною Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства упродовж року виявлено 25 випадків незаконних рубок загальним об’ємом 84,7 кубічних метрів. Шкода, завдана лісовому господарству, склала більше 438 тисяч гривень, з яких 6,6 тисяч гривень сплачено добровільно. Крім того, складено 15 протоколів про порушення лісового законодавства на суму понад 7 тисяч гривень. У 16 випадках матеріали передано до правоохоронних органів.
Працівниками комунального підприємства «Чернігіоблагроліс» Чернігівської обласної ради виявлено 27 випадків незаконних рубок загальним об’ємом 428,43 кубічних метрів. При цьому завдана шкода становить майже 5 мільйонів гривень. За всіма правопорушеннями справи передані до правоохоронних органів.
За 10 місяців підрозділами Головного управління Національної поліції в області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості та розпочато досудове розслідування по 109 кримінальним провадженням за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого статтею 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка лісу», за якими двом особам повідомлено про підозру; 2 кримінальні провадження з угодою про визнання винуватості направлено до суду; закрито 18 кримінальних провадження (за відсутністю складу або події злочину); по інших – досудове розслідування триває.
Підсумовуючи результати обговорення проведеної в області роботи щодо боротьби з нелегальним обігом деревини, Анна Коваленко наголосила на необхідності посилення співпраці та консолідації зусиль правоохоронних і контролюючих органів, зокрема для підвищення рівня виявлення порушень у сфері лісокористування та притягнення до відповідальності винних осіб.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
24 грудня: цей день в Україні і світі 08:38
День 1400 Російська агресія - Day 1400 Russian aggression
Чернігівські медіа-2025: у пошуках себе та ресурсів 14:00
2025 рік для медіаспільноти Чернігівщини став роком виживання, адаптації та переосмислення ролі медіа в умовах війни, фінансових обмежень і безпекових викликів.
Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.
Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54
Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.
В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47
Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.