Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 травня, 09:17:32

Проєкт бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2021 рік погоджений виконкомом

11.12.2020   12:45Агенцiя

Проєкт бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2021 рік сьогодні, 10 грудня, погоджений виконавчим комітетом Чернігівської міської ради.

- Не зважаючи на те, що головний кошторис держави ще не прийнято, в нас е як право так і обов’язок до 25 грудня поточного року затвердити бюджет нашого міста на 2021 рік. 26 листопада Кабінет Міністрів схвалив і подав до Верховної Ради проєкт державного бюджету на друге читання. Там передбачаються, зокрема, такі показники як індекс споживчих цін на наступний рік – 7,3 та зростання мінімальної заробітної плати з 5 тисяч, які діють з 1 вересня, до 6 тисяч з 1 січня. І було анонсовано підвищення до 6,5 тис. з 1 липня, але в доопрацьованому проєкті це вводиться тільки з 1 грудня. Усі ці показники враховані в нас у проєкті міського бюджету на наступний рік, - пояснила керівниця фінансового управління міської ради Олена Лисенко.

Також, додала вона, проєкт бюджету враховує те, що в Чернігові продовжили дію пільгової ставки податку для ФОП другої групи на рівні 18%.

У результаті, загальний обсяг доходів бюджету міста на наступний рік обраховується у 2,9 млрд грн. (з яких 501,7 млн грн. - освітня субвенція).

Збільшення власних надходжень бюджету прогнозується на 10% (до 2,4 млрд грн.). Левову частку в них складає ПДФО.

- На жаль, всі ці цифри не походять зі зростання тонн, метрів, кубів продукції. Хоча я би саме в цьому хотів побачити зростання. Загалом же, за невеликим винятком, є падіння по всіх галузях економіки України, - прокоментував озвучені цифри чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

У частині місцевих податків і зборів очікуються надходження на рівні 672 млн грн. Майже 60% цих надходжень – це єдиний податок, якого прогнозується отримати за рік 398 млн грн. Окрім того, 36% - надходження від плати за землю (за розрахунками – 242 млн грн).

Що стосується бюджету розвитку, то очікувані надходження до нього складають суму в 5 разів меншу ніж у цьогоріч – у зв’язку з тим, що в Україні скасовується сплата забудовниками коштів пайової участі на розвиток інфраструктури населених пунктів. Обсяг бюджету розвитку в 2021 році передбачений у 5 млн 550 тис. грн.

Видаткова частина міського бюджету на 2021 рік, яка напряму залежить від дохідної, прогнозується на рівні 2,9 млрд грн. Майже 46% з них складають видатки на сферу освіти.

Не зважаючи на обмеженість фінансового ресурсу, в міському бюджеті на наступний рік у повному обсязі забезпечені видатки на оплату праці, на енергоносії, харчування школярів та інші захищені статті видатків.

Докладніше про інші напрямки видатків у проекті міського бюджету ми розповімо окремо.

Але серед видатків бюджету буде наприклад, такий, як «реверсна дотація», тобто перерахування в держбюджет коштів місцевого у зв’язку з «горизонтальним вирівнюванням». І це перерахування для Чернігова збільшиться в 1,6 рази (з  21 до 35 млн грн.). Попри те, що суми поки не фатальні для міста, міський голова публічно звернув увагу на цей момент, назвавши його ще одним прикладом де мотивації з боку держави.

- Ми більше будемо збирати податків – і зросте реверсна дотація. Хоча повинно бути навпаки, для громад повинен бути стимул збирати більше власних податків і витрачати їх на розвиток, - підкреслив він.

Роблячи підсумок представленню проекту, керівниця фінуправління зазначила, що міський бюджет на 2021 рік є збалансованим і повністю, виходячи з прогнозу фінансових ресурсів, спрямовується на найпріоритетніші потреби міста.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Сімейні цінності в сучасній українській родині обговорили у Чернігові

Сімейні цінності в сучасній українській родині обговорили у Чернігові 09:14

Сімейні цінності в сучасній українській родині. На таку тему 14 травня, напередодні Міжнародного дня сім’ї провели захід у Чернігові. Цей день встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і покликаний привернути увагу громадськості різних країн світу до численних проблем сім’ї.

Тринадцять жінок з Чернігівщини отримали звання

Тринадцять жінок з Чернігівщини отримали звання "Мати-героїня"Тринадцять жінок з Чернігівщини отримали звання "Мати-героїня" 09:03

Державну нагороду — почесне звання «Мати-героїня» — 14 травня, отримали тринадцять жінок Чернігівщини, які виховують п’ять і більше дітей.

Неповнолітній відбуватиме реальне покарання за розбійні напади

Неповнолітній відбуватиме реальне покарання за розбійні напади 08:58

Набрав законної сили вирок Новгород-Сіверського районного суду від 21.05.2020, стосовно неповнолітнього місцевого мешканця, засудженого за скоєння розбійних нападів (ч.1 ст. та ч. 2 ст. 187 КК України).

Ніжин: рятувальники допомогли жінці потрапити у помешкання, де перебувала зачинена дитина

Ніжин: рятувальники допомогли жінці потрапити у помешкання, де перебувала зачинена дитина 08:48

13 травня о 18:15 до Служби порятунку «101» у м. Ніжин зателефонувала мешканка даного населеного пункту з проханням відчинити двері власної квартири по вулиці Шевченка, 26, де випадково залишився зачиненим у помешканні її 3-річний син.