Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 вересня, 05:39:13

Виплата боргів із заробітної плати - один із пріоритетів діяльності Чернігівської ОДА

10.12.2020   10:44Агенцiя

8 грудня заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко провів спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат і обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. До обговорення також долучилися керівники підприємств-боржників Чернігівщини.

– Захист трудових прав і, в першу чергу, права на оплату праці є одним із ключових завдань державної влади. Тож маємо якнайшвидше ліквідувати заборгованість по зарплаті та соціальним виплатам, – наголосив Олександр Савченко. Він зазначив, що наразі спеціалісти структурних підрозділів ОДА систематично проводять моніторинги стану погашення заборгованості із заробітної плати та контролюють виконання графіків її погашення на економічно активних підприємствах міста та області. Триває робота щодо підвищення ефективності роботи місцевих Комісій та робочих груп, стосовно дотримання державних мінімальних гарантій в оплаті праці та недопущення тіньової зайнятості. Органи виконавчої влади у межах своїх повноважень постійно координують роботу підвідомчих галузевих підприємств щодо додержання чинного законодавства з праці, передусім у частині мінімальних гарантій з оплати праці, своєчасності її виплати, сприяння динамічному зростанню рівня оплати праці в межах виділених фінансових ресурсів.

Про ситуацію з погашенням боргів із заробітної плати та інших платежів на підприємствах докладно розповів директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін. Він зазначив, що станом на 1 листопада цього року загальна сума заборгованості із виплати зарплати найманим працівникам 30-ти обласних підприємств становила майже 19 мільйонів гривень. Це майже на 53% більше, ніж на початок цього року. Найбільшими боржниками залишаються: ДП «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння», ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» та ДП «Ніжинський комбінат хлібопродуктів». Олег Русін наголосив, що основна частка боргів припадає на промислові підприємства. При цьому відсутня заборгованість із виплати зарплати серед будівельних підприємств. У сільськогосподарській сфері станом на 1 листопада 0,6 мільйона гривень боргу. Найбільшим боржником є дослідне господарство «Чернігівське» Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України (463,1 тисячі гривень).

Серед основних причин існування заборгованості із зарплати Олег Русін назвав низьку платоспроможність підприємств, відсутність державного замовлення, наявну дебіторську заборгованість, зменшення обсягів виконаних робіт, тимчасове призупинення діяльності внаслідок впливу пандемії COVID-19 та інше.

Заборгованість з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду на Чернігівщині з початку року зросла на 6,4 мільйона гривень (станом на 1 грудня — 80,7 мільйона). При цьому борг по страхових внесках зменшився і складає 10,3 мільйона гривень. Про це повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко. Посадовець зазначив, що найбільшими боржниками є ДП "Чернігівнафтогазгеологія" (9,5 мільйона гривень), ПАТ "Чернігівбуд" (8,4 мільйона) та ПАТ "Чернігівський завод радіоприладів" (8,1 мільйона).

Заступник начальника Управління Держпраці в області Ірина Хоменко поінформувала, що впродовж останніх 11 місяців питання оформлення трудових відносин вивчалося у ході 385 інспекційних відвідувань. Без належного оформлення трудових відносин встановлено факт використання найманої праці 193 осіб.

Також Ірина Хоменко зазначила, що за порушення встановлених строків виплати заробітної плати суб’єктам господарювання винесено 13 фінансових санкцій на загальну суму 183,4 тисячі гривень (більше половини вже сплачено). Всього ж цьогоріч на виконання приписів державних інспекторів праці підприємства-боржники сплатили 35,3 мільйона гривень.

Підбиваючи підсумки, учасники засідання вирішили зобов’язати органи місцевої влади провести інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцями щодо створення належних умов праці, постійного підвищення рівня зарплати та вчасної її виплати.

Структурним підрозділам ОДА, РДА, виконавчим комітетам міських рад Чернігова, Ніжина, Новгорода-Сіверського, Прилук рекомендовано продовжити співпрацю з метою подолання тіньової зайнятості та легалізації виплати заробітної плати шляхом взаємодії та постійного діалогу в межах повноважень кожного. Особливу увагу слід приділити превентивним заходам з недопущення проявів «тіньової зайнятості». З метою ліквідації заборгованості також потрібно посилити співпрацю з контролюючими та правоохоронними органами.

Управлінню Держпраці в області забезпечити оперативне реагування на звернення громадян про факти використання найманої праці без оформлення трудових відносин.

Керівникам підприємств-боржників рекомендовано розробити чіткий план дій по погашенню існуючої заборгованості.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 61 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 61 новий випадок COVID-19 18:11

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 21 вересня в області зафіксовано 61 новий випадок COVID-19.

Жовтий рівень карантину із 23 вересня: в області 164 школи із 413 не зможуть продовжити роботу

Жовтий рівень карантину із 23 вересня: в області 164 школи із 413 не зможуть продовжити роботу 16:55

«Жовтий» рівень епідемічної небезпеки набирає чинності з 00:00 години 23 вересня 2021 року по всій Україні.

Щодо сплати платежів за землекористування за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку

Щодо сплати платежів за землекористування за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку 15:58

Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, згідно визначення, наданого у пп. 14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

На Чернігівщині надходження єдиного податку від фізичних осіб за 8 місяців поточного року зросли на 82 млн гривень 15:46

Протягом січня - серпня 2021 року фізичні особи-підприємці Чернігівської області сплатили до місцевих бюджетів 458 млн грн єдиного податку і тим самим перевищили факт надходжень відповідного періоду минулого року майже на 22 відс., або на 82 млн грн (за січень - серпень 2020 року надходження єдиного податку з фізичних осіб становили 376 млн грн).

Прилуцькою окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні відносно двох мешканців с. Заїзд Прилуцького району.

Прилуцькою окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні відносно двох мешканців с. Заїзд Прилуцького району. 15:45

Як встановлено в судовому засіданні, обвинувачені, юнаки 2002 року народження, в період часу з 02.10.2020 по 24.06.2021, за попередньою змовою між собою, в нічний час, скориставшись відкритою квартиркою вікна магазину розташованого в с. Заїзд, вул. Михайлівська, 43, скоювали крадіжки продуктів харчування: цигарки, пиво, сухарики, чіпси, тощо, які потім самі і споживали, кожного разу викрадаючи продуктів на в суму від 390грн. до 450 грн., а всього викрали на загальну суму 8712 грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини