Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 4 жовтня, 23:11:48

Небезпека поряд з нами

12.10.2012   13:31

Зараз багато людей користуються люмінесцентними лампами, проте мабуть не всі знають, а можливо і не хочуть, що з ними робити коли вони стають непридатними до використання.

Підтвердженням цьому стало повідомлення, яке надійшло за телефоном до Держекоінспекції у Чернігівській області від небайдужих до існуючих проблем жителів м.Чернігова.

Оперативно відреагувавши на отриману інформацію, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області  під час проведення перевірки виявлені відпрацьовані люмінесцентні лампи в кількості близько 250 штук, в лісовому масиві на прилеглій території до автодороги Чернігів - Гомель (100 м праворуч від пам'ятника "Жертвам репресій").

Власника цих відходів встановити не вдалося, а відтак - відходи, що не мають власника або власник яких невідомий - вважаються безхазяйними. Але судячи з кількості викинутих ламп, ймовірно вони належать якомусь підприємству.

Керуючись ст. 20 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" Держекоінспекцією у Чернігівській області направлено лист Голові Чернігівської райдержадміністрації та Голові комісії по безхазяйним відходам щодо вжиття заходів стосовно ліквідації з подальшою демеркурізацією вищезазначених безхазяйних відходів.

Варто нагадати, що люмінесцентні лампи належать до першого класу відходів - надзвичайно небезпечні.

Без перебільшень, небезпека від розбитої (пошкодженої) люмінесцентної лампи є надзвичайною, оскільки в одній компактній люмінесцентній лампі міститься 4 мг ртуті, які утворюють таку кількість парів важкого металу, яких вистачить для формування достатньої для гострого отруєння людини "атмосфери" у 20 кубометрах повітря.

Головна небезпека ртуті в тому, що, потрапивши до організму людини, вона акумулюється в ньому, залишаючись там на все життя, уражаючи при цьому центральну нервову систему, печінку, нирки, дихальні шляхи.

Оскільки дане питання надзвичайно актуальне, варто нагадати, що в нашому регіоні збором відпрацьованих люмінесцентних ламп мають право займатися ПП "ДОН-БАС" та ПАТ "Чернігівське Хімволокно".

Довідково: Згідно з чинним законодавством за недотримання вимог щодо поводження з відходами на фізичних осіб накладаються штрафи у розмірі від 340 до 1360 грн., а на посадових осіб і громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від 850 до 1700 грн.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівський поліцейський Олексій Христенок загинув під час оборони Чернігова

Чернігівський поліцейський Олексій Христенок загинув під час оборони Чернігова 22:46

Мужній захисник, професіонал, люблячий чоловік і батько – таким Олексій назавжди залишиться в пам’яті всіх, хто його знав.

Прокуратура підозрює чернігівця у підробці ПРЛ-тестів

Прокуратура підозрює чернігівця у підробці ПРЛ-тестів 22:36

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури погоджено повідомлення про підозру місцевому жителю, 1975 року народження, у підробленні офіційних документів, які видаються чи посвідчуються підприємством, установою, організацією, і які надають права або звільняють від обов’язків, з метою використання їх іншими особами та збуті таких документів, вчинених повторно (ч.ч.1, 3 ст.358 КК України).

В Менській громаді діти та молодь опанували правила мінної безпеки

В Менській громаді діти та молодь опанували правила мінної безпеки 22:30

Понад 120 дітей та молоді Менської громади опанували правила мінної безпеки та підвищили свій рівень обізнаності щодо захисту від вибухових пристроїв.

Ніжинських дошкільнят навчали правилам безпеки життєдіяльності

Ніжинських дошкільнят навчали правилам безпеки життєдіяльності 22:24

У пошуках відповідей на питання: як працює плита, що буде якщо взяти до рук сірники, запальнички, чи можна брати незнайомі предмети, дітлахи наражають своє здоров'я та життя на небезпеку.

Аудитори виявили порушень на 1,7 млн грн 22:23

Чернігівські аудитори під час ревізії комунального закладу «Чернігівський фаховий музичний коледж ім. Л.М. Ревуцького» Чернігівської обласної ради виявили фінансових порушень на суму понад 1,7 млн грн

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини