Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 вересня, 03:39:38

Відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

03.12.2020   08:11Агенцiя

1 грудня в режимі онлайн відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при Чернігівський облдержадміністрації.

На засіданні, що проходило під керівництвом начальника Управління охорони здоров’я Петра Гармаша, розглядалися питання, які потребують взаємодії фахівців урядових та неурядових організацій для їх спільного вирішення.

Це – робота мультидисциплінарних команд по забезпеченню хворих інтегрованими послугами, стан впровадження пацієнт орієнтовних технологій у сфері ТБ/ВІЛ. Окреме питання – розробка Дорожньої карти з покращання якості профілактики та інфекційного контролю при туберкульозі у медичних закладах області.

Символічно, що засідання відбулося саме 1 грудня – у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який відзначається із 1988 року. Основне гасло Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у цьому році – «Міжнародна солідарність, спільна відповідальність».

COVID-19 наочно продемонстрував, що під час будь-якої пандемії безпека всіх залежить від безпеки кожного. Щоб досягти успіху, необхідно надати допомогу усім, хто її потребує. Врахування інтересів населення та застосування підходів, заснованих на правах людини, – ось головні умови припинення пандемій ВІЛ та COVID-19.

Генеральний директор КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально-значущих та небезпечних хвороб» Микола Дейкун та Голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Анжела Мойсеєнко у своїх виступах наголосили на зрушеннях у службі протидії ВІЛ за останній рік, а саме: функціонування лазерного проточного цитометру нового покоління у лабораторії ВІЛ інфекції, і плідна робота кабінету індексного тестування, і діючи сайти АРТ в усіх районах області, і відкриття медичного центру «100% відсотків життя» у м. Чернігові та інше.

Розмову продовжили Жанна Карпенко, медичний директор та Ірина Тесленок, завідувачка поліклінічного відділення центру профілактики та боротьби зі СНІДом КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально-значущих та небезпечних хвороб», які звернули увагу на роль командного підходу по забезпеченню хворих на ТБ, ВІЛ, ТБ/ВІЛ якісними медико- соціальними і психологічними послугами, зупинилися на організаційних питаннях амбулаторного лікування на рівні територіальних медичних закладів Чернігівської області.

Жанна Карпенко проінформувала про вирішення такого важливого практичного питання, як доставка ліків до медичних закладів, біоматеріалів від осіб із підозрою та хворих на туберкульоз до відповідних лабораторій (з грудня 2020 року).

Це стало можливим завдяки впровадженню в області проєкту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який реалізується міжнародною організацію РАТН та зусиллям фахівців проєкту Олени Дюжевої і Тамари Іваненко. Відпрацьовані маршрути та графіки доставки. Така організація роботи значно прискорить діагностично-лікувальний процес, а, значить, реально наблизить спеціалізовану допомогу до хворих із віддалених населених пунктів області, що особливо важливо в умовах пандемії COVID-19.

На засіданні вирішили визначити КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально-значущих та небезпечних хвороб», як заклад – розробник Дорожньої карти з покращення якості профілактики та інфекційного контролю туберкульозу в області та створити робочу групу під керівництвом генерального директора КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально-значущих та небезпечних хвороб» Миколи Дейкуна.

Останні новини Чернігівщини

Сучасні технології проти раку: у Чернігові обговорили досягнення ядерної медицини 17:07

Фахівці з ядерної медицини, радіаційної онкології та суміжних галузей з різних регіонів України зібралися в Чернігові, щоб обговорити сучасні досягнення ядерної медицини в Україні

На Чернігівщині службовця підозрюють у розтраті понад 200 тисяч гривень з програми «єВідновлення» 17:03

Службовець сільради Ніжинського району підозрюється у розтраті понад 200 тис. грн бюджетних коштів на відновленні пошкодженого житла

Назарій Остапчук — чемпіон світу з пара-армрестлінгу! 12:16

З 10 до 23 вересня в місті Албена (Болгарія) відбувається чемпіонат світу з пара-армрестлінгу серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями зору.

Спортсмени Чернігівщини здобули командні та особисті нагороди чемпіонату України з бойового самбо 11:53

Цими вихідними у Києві паралельно з Кубком України серед дорослих розділ «Лайт» відбувся і чемпіонат України з бойового самбо розділ «Про-фул» серед дітей старшого віку (2015-2016 рр.н.), юнаків молодшого віку (2013-2014 рр.н.) та юнаків середнього віку (2011-2012 рр.н.)

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини