Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 15 червня, 20:53:38

Відновне правосуддя: коли замість вироку - урок на все життя

02.12.2020   10:20Агенцiя

Підліткова самовпевненість інколи грає злий жарт з підлітками: абстрактність покарання, відсутність життєвого досвіду створюють ілюзію можливості уникнути наслідків, а як результат, отримують цілком реальне покарання та «клеймо» злочинця на все життя.

Так могла б скластись і життєва історія із 17-літнім  Олексієм (ім’я змінено з етичних міркувань) зі Сновська, якби не проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення».

Одного вечора, повертаючись додому, він вирішив, що було б не погано доїхати додому на машині, але так як власного транспорту не мав – він вирішив взяти чуже авто, яке потім збирався непомітно повернути. Заволодівши  автомобілем, він відправився в дорогу, але  залишитися непоміченим у нього не вийшло. Під час руху Олексій не впорався з керуванням та потрапив у ДТП. Побачивши серйозність пошкоджень, він вирішив залишити машину та втік.

В не меншому шоці був і власник, котрого про аварію за участю його авто, повідомили працівники поліції. Приїхавши на місце і побачивши сліди крові в авто, перше, за що взявся власник і поліцейські – це шукати водія, який, як вони думали, потребує медичної допомоги. В подальшому це зіграє свою роль в усвідомленні провини підозрюваним.

Пізніше, причетність Олексія до вчинення даного кримінального правопорушення було доведено. Його дії було кваліфіковані за частиною першою статті 289 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність у вигляді обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Оскільки потерпілий та підозрюваний були не проти взяти участь в проєкті «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» до справи вступила адвокат-медіатор Наталія Дубовик.

Наталія Дубовик вивчивши обставини справи, приступила до процесу примирення підозрюваного та потерпілого, зокрема, вона провела ряд зустрічей між ними, під час яких вони могли щиро поговорити.

«Коли я підійшов до автомобіля і побачив кров, перше, про що я подумав, що сталось з водієм, чи він живий. В той момент я не переживав за автомобіль, тож метал, що за нього турбуватись, а життя людини вартує більше. Коли мені повідомили,  що знайшли особу, яка викрала авто, мені стало легше,  і не через те, що знайшли викрадача, а через те, що з ним було все в порядку», - описує свої емоції потерпілий під час процесу медіації.

Ці слова мали на Олексія куди більший вплив, ніж можливі заходи кримінально-виховного характеру. Почувши їх, він вибачився перед потерпілим та пообіцяв в подальшому не порушувати закон, а також зазначив,  що ця ситуація стане для нього уроком на все життя. Олексій отримав шанс переосмислити скоєне та відсвяткувати своє 18-річчя в колі друзів,  а не в місцях позбавлення волі.

Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр

Ринок праці мовою цифр 14:19

Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:

Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15

За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати  безкоштовну реабілітацію

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35

За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

 Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17

Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.