Пам’ятний захід на знак скорботи за загиблими в голодомор відбувся у Чернігові
Зібрання на знак скорботи та пам’яті про голодомор в Україні 1932-1933 років відбулося в Чернігові на майданчику біля П’ятницької церкви 27 листопада.
![](/uploads/28195-m.jpg)
Перенесення меморіальних заходів на день раніше від офіційної дати є виключенням цього року й пов’язане з карантинними обмеженнями.
Керуючий Чернігівською єпархією Православної Церкви України архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій відправив заупокійну літію за жертвами Голодомору.
Проникливі слова нагадали про те, що голодомор, визнаний у 17 країнах світу геноцидом, вартував життя мільйонам українців. Неврожай вкупі з неможливими планами хлібозаготівель та системою натуральних штрафів - тобто конфіскації всього їстівного - призвели до катастрофічних жертв серед населення, здебільшого сільського. А відсутність у селян документів майже унеможливила підрахунок точної кількості вбитих голодом.
- У Чернігівській області загинуло приблизно 260-270 тисяч людей. Точніше ми, на жаль, порахувати не можемо, - наголосив Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області.
Перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний закликав зберігати, збирати і відновлювати спогади про ці трагічні події, адже пам’ять — це сила, яку ми передаємо наступним поколінням.
Олександр Ломако у своєму виступі говорив про те, що поряд з жалем та жахом під час вивчення тих страшних сторінок історії ми маємо відчувати й відповідальність за майбутнє. І що тільки міцність, розвиненість суверенної української держави є надійним гарантом неповторення того становища, в якому була Україна тоді.
- Історія має вчити. Цей урок для нас говорить, що ми повинні цінувати свою державність. Адже правильно було сказано, що відсутність свободи стала головною причиною того, що ці злочини, ці цинічні масові вбивства стали можливими, - підкреслив він.
Загальноукраїнська хвилина мовчання в День пам’яті жертв голодоморів відбудеться 28 листопада о 16.00. Також у цей день існує традиція ставити на вікна запалені свічки на згадку про тих, хто не пережив геноциду українців, ділитися сімейними спогадами про ті роки, говорити про це з дітьми.
Останні новини Чернігівщини
Жінки на «чоловічих» професіях: за кермом громадського транспорту... 10:58
Сьогодні жінка за кермом, у тому числі громадського транспорту, нікого не здивує. Чернігівка Марія Дерев’янко для цього свого часу скористалася ваучером на навчання від служби зайнятості.
![Як громада будує своє завтра](/uploads/33969-s.jpg)
Як громада будує своє завтра 10:50
Обговорили соціально-економічний профіль Талалаївської громади, що на Чернігівщині, ознайомилися з результатами соціологічного дослідження, визначили фактори впливу на її розвиток – такий підсумок першого засідання робочої групи.
Як дізнатися, до якого медзакладу передано вашу справу від МСЕК? 10:46
Міністерство охорони здоров’я України впроваджує нову систему оцінювання повсякденного функціонування особи. Це важливий крок у запровадженні прозорих та ефективних підходів до встановлення статусу інвалідності та підтримки людей з порушеннями здоров’я.
Безпека в громадах 24/7: на Чернігівщині запрацювали ще дві поліцейські станції 10:44
У Борзнянській громаді Ніжинського району та у Линовицькій громаді Прилуцького району відтепер розпочали повноцінну роботу поліцейські станції.
Жінки – агенти соціальної згуртованості та відновлення в громадах 10:40
14 січня на базі Національного університету «Чернігівська політехніка» відбувся круглий стіл та презентація результатів дослідження спроможності жінок до соціальної згуртованості й відновлення в громадах.