Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 23:40:54

В Чернігові з’явилась пам’ятна дошка герою-підпільнику

26.11.2020   12:38Агенцiя

13 листопада на будинку №7 по вулиці Родімцева міста Чернігів, відкрили меморіальну дошку підпільнику часів Другої Світової війни Олександру Дмитровичу Михайленку.

Право на відкриття надали начальнику управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександру Шевчуку та сину підпільника – Дмитру Михайленку.

В церемонії взяли участь члени обласної ради ветеранів, родичі та жителі міста.

Михайленко Олександр Дмитрович
(1916-1985)

 
З початком окупації Чернігова Олександр Михайленко організував підпільну групу для боротьби з німецькими нацистами.

В своїй роботі підпільники особливу уваги приділяли залізниці. Вони вели розвідку в напрямку Ніжин - Чернігів, Чернігів - Гомель, Чернігів - Овруч. За період з червня по вересень 1943 р. тричі підірвали поїзди і паровози на лінії Чернігів - Ніжин, Ніжин - Бахмач - двічі і на лінії Чернігів - Гомель.
За час встановлення контактів з розвідною групою Гнєдаша підпільники Чернігова зірвали монтаж сушильного заводу, склали план німецьких укріплень на Десні, не дали можливість окупантам відродити в повному обсязі жодної фабрики, жодного заводу (вивели з ладу на час німецьку міжміську телефонну станцію).

В кінці серпня 1943 року, коли фронт наблизився до Чернігівщині, група розвідників на чолі з Кузьмою Гнєдаш перейшла в розпорядження штабу Центрального фронту, яким командував Костянтин Рокоссовський. Тоді ж на конспіративній квартирі Олександра Кириловича Кирюши по вулиці Будьонного, 2 за наказом Кіма була встановлена рація. Резидент Олександр Михайленко та радист Михайло Панфілов забезпечували її роботу. Через кожні три години в Центр надходила інформація про розташування оперативних резервів ворога, про стан оборонних рубежів, про наявність тилових баз постачання, артилерії, танків, піхоти, окопів тощо.

21 вересня 1943 року о п'ятій годині ранку Центр прийняв останні повідомлення про вступ радянських військ до Чернігова. Михайло Панфілов отримав розпорядження разом з Михайленко прибути в управління контррозвідки (Смерш) будь якої дивізії.

Підпільники під керівництвом Михайленка внесли неабиякий вклад в зруйнуванні планів ворога, а їх подвиги, любов до Вітчизни є прикладом для сьогоднішнього і майбутніх поколінь чернігівців.

Чернігівська обласна організація ветеранів України

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.