У Чернігові завершили створення найбільшого в місті мурала
На стіну багатоповерхівки нанесли яскраве зображення дівчини. Воно поєднує петриківський розпис із сучасними мотивами. Розмір мурала – 14 на 33 метри.
Над картиною працювали близько трьох тижнів, витратили понад 130 балонів і декілька відер спеціальної фарби.
Автором ескізу став художник Роман Синенко. Він же разом із друзями і втілював свій задум у життя.
“Нашою метою було поєднати класично український дизайн із сучасними технологіями. Якось хотілось це показати по-новому, переграти і дещо переосмислити”, – розповів Синенко.
За словами художника, малюнок зроблений за допомогою комп’ютера. Це новий напрямок генеративного мистецтва, коли митець задає комп’ютеру певні параметри, а той вже генерує картинку. Таких муралів в обласному центрі ще не було.
Кошти на створення наймасштабнішого мурала Чернігова виділили з міського бюджету. Вартість робіт з нанесенням фарб становила близько 165 тисяч гривень.
Останні новини Чернігівщини
Поліція Ніжина затримала причетного до хуліганства у громадському транспорті 17:08
Поліцейські Ніжинського районного управління поліції затримали чоловіка, який зайшов до маршрутного автобуса з предметом, схожим на гранату, та демонстрував її пасажирам.
Ментальне здоров’я та реінтеграція: у Чернігові фахівці обговорили підтримку звільнених з полону 16:07
Про реінтеграцію та підтримку людей після полону говорили під час навчального заходу, який відбувся сьогодні в змішаному форматі у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською.
Вдарила ножем у живіт: на Ніжинщині поліцейські затримали підозрювану у завданні тяжких тілесних ушкоджень співмешканцю 14:49
Поліцейські відділення поліції №3 (м. Борзна) Ніжинського районного управління поліції затримали 39-річну жінку, яка під час конфлікту, на ґрунті спільного розпиття алкоголю, поранила ножем свого співмешканця.
Тимчасове обмеження руху транспорту у зв’язку з аварійно-ремонтними роботами 14:15
Інформуємо мешканців міста та учасників дорожнього руху, що у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 200 мм по вулиці Оборонців Чернігова та ліквідацією провалу асфальтобетонного покриття, який утворився внаслідок вимивання ґрунту, з 11 по 19 червня 2026 року буде тимчасово обмежено рух транспорту.
Спільно захистити кожну дитину від жорстокого поводження: як налагодити взаємодію всіх дотичних служб – на тематичному круглому столі 13:20
Захист дітей від жорстокого поводження – один із пріоритетних напрямків державної політики. До цього процесу мають бути залучені всі дотичні структури: органи державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронні органи, заклади освіти, охорони здоров'я, соціальні служби та громадський сектор.