Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 11 травня, 07:10:29

Пять комунальних закладів Чернігова стали більш пристосованими для потреб батьків і дітей

19.11.2020   10:07Агенцiя

А саме: в них були облаштовані сповивальні столики, щоб провести гігієнічні процедури дитині, і в деяких із них - місця для годування.

Отже, це:
- ЦНАП (на Рокосовського, 20)
- Туристичний інформаційний центр (навпроти скверу Хмельницького, Шевченка, 9)
- Міська лікарня 1 (навпроти Мегацентру)
- Новозаводська районна в м. Чернігів рада (біля ДК Хіміків)
- КП Новозаводське (пр. Перемоги, 15, р-н Круга/жд вокзалу).

Днями представники Комфортне Батьківство. Чернігів. провели міні інспекцію цих закладів. Щодо перших 4 - в цілому, все добре: наявні пандуси, сповивальні столики, чисто, персонал привітний.

Але всюди, крім туристичного центру, ці гігієнічні кімнати закриті.
На дверях деяких із цих закладів висять роздруківки з інформацією, де взяти ключ, на деяких - ні. Це є порушенням закону, оскільки такі приміщення мають бути відкритими взагалі - згідно ДБН.

Але, в цілому, ми задоволені і тому розмістили там свої наліпки "кімната гігієни дитини" та "рекомендуємо заклад baby friendly ".

Тепер з приводу останнього в списку закладу КП "Новозаводське". Коли ми зайшли в туалет, щоб перевірити чи облаштований там сповивальний столик, прибиральниця на нас почала кричати, щоб ми вийшли звідти, бо цим приміщенням можна користуватися лише працівникам закладу. На питання, а навіщо там сповивальний столик, відповідь на підвищених тонах була: теж для працівників закладу, якщо вони з дітьми будуть... Посилала нас в платний туалет, який десь знаходиться поруч в сусідній будівлі, і все в такому дусі. Не дивлячись на те, що ми представилися і були привітними... Звичайно, тон розмови змінився після того, як ми піднялися до керівника КП Морського Віталія. Він аргументує неприємну ситуацію, яка склалася тим, що у звязку з карантином установа закрита для зовнішніх відвідувачів. Проте, якби зайшла мама змінити дитині підгузок і не знала, як і ми, що заклад "на карантині", то вона б опинилася на нашому місці: замість того, щоб пояснити, що заклад закритий, її б з криками виганяли з туалету, бо "ним користуються лише працівники, а не відвідувачі" (цитата)... Власне, про це і сповіщує роздруківка на дверях: "службові приміщення" ... Добре, скажімо, спишемо на карантин, проте, в цілому, заклад НЕ baby friendly. Крім цієї ситуації про "туалет не для відвідувачів", пандуси відсутні, а місце для візочків, яке обіцяв облаштувати керівник, так і не було зроблено. Він також пояснює це карантином. Дуже сильно сподіваємося, що буде проведена розмова з працівниками закладу. А також будемо вірити, що коли ця навколокарантинна історія скінчиться, КП "Новозаводське" відкриє свої двері для відвідувачів і його можна буде назвати baby friendly закладом. А ми прийдемо і перевіримо, яка ситуація буде наступного разу і чи туалет лише для працівників, чи і для відвідувачів.

Реалізація даного проєкту стала можливою завдяки співпраці нашої ініціативи та депутатів міської ради попереднього склакання з міжфракційного об'єднання "За Чернігів", які виділили кошти з депутатських фондів на облаштування цих сповивальних столиків.

Останні новини Чернігівщини

В Україні почали відзначати Дні Європи

В Україні почали відзначати Дні Європи 07:01

10 травня в Україні стартвала інформаційна кампанія з нагоди Дня Європи. Першою активністю став запуск онлайн-марафону #миEUКраїна, який триватиме тиждень і завершиться 15 травня, коли вся Україна відзначатиме День Європи. Через пандемію коронавірусу другий рік поспіль святкування в Україні проходять онлайн.

11 травня - День випрасуваних шнурків

11 травня - День випрасуваних шнурків 06:52

День прасування шнурків відзначають щорічно 11 травня. Це свято належить до розряду неформальних і не пов'язаний ні з одним історичною подією або відомим діячем.

Невідомі водойми України: 15 унікальних озер, водоспадів, каньйонів і заток (фото)

Невідомі водойми України: 15 унікальних озер, водоспадів, каньйонів і заток (фото) 13:47

Коли збираємося у подорож, нам все частіше хочеться відшукати незвідані місця, яких не торкнулася цивілізація. Хоча, під час планування відпочинку, перше, що спадає на думку, – це найбільш популярні курорти.

Цікаві факти про кактуси

Цікаві факти про кактуси 13:31

Кактус – це не тільки звичний елемент домашнього декору, що розмістилося де-небудь на підвіконні. Багато з цих рослин мають дивовижні властивості, а число їх видів величезна. Також кактуси грають важливу роль в екосистемі тих регіонів, де ростуть.