Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 16:37:49

Про діяльність медичної галузі Чернігова

11.10.2012   08:38

10 жовтня на розширеній міській нараді про надання медичної допомоги населенню міста впродовж 9-ти місяців поточного року інформував начальник управління охорони здоров’я міської ради Юрій Бойко.

Він повідомив, що діяльність закладів охорони здоров’я спрямована на виконання державної політики за напрямками забезпечення гарантованого рівня надання медичної допомоги населенню міста, розвитку засад загальної практики – сімейної медицини, удосконалення структури і функції медичних закладів, підвищення рівня спеціалізованої медичної допомоги, раціонального використання наявних матеріальних ресурсів, покращення матеріально-технічної бази закладів.

При міській раді працюють: координаційна рада з питань боротьби з туберкульозом та ВІЛ/СНІДом, а також, міська координаційна рада з питань протидії поширенню алкоголізму та наркоманії. Робота координаційних рад базується на між секторальній взаємодії відповідних служб і відомств, які мають вплив на вирішення проблемних питань у цих сферах.

У місті триває реалізація трьох міських Програм у галузі охорони здоров’я. Зокрема, на виконання “Програми профілактики і лікування артеріальної гіпертензії, попередження смертності та інвалідності населення внаслідок серцево-судинних захворювань у м. Чернігові на період до 2013 року” з міського бюджету на 2012 рік виділено 108,0 тис. грн., станом на 1 жовтня профінансовано 98,0 тис. грн.

У поточному році заклади охорони здоров’я міської ради отримали за кошти державного бюджету медикаменти для проведення тромболізісу у міську лікарню № 1 на суму 220,0 тис. грн.; кардіовироби (стентсистеми, набори для коронарографії) у міську лікарню № 2 на суму 1466,0 тис. грн.

З метою раннього виявлення артеріальної гіпертензії як основної причини розвитку серцево-судинних захворювань, проводиться активне вимірювання артеріального тиску у населення. На базі ІІІ поліклінічного відділення Чернігівської міської лікарні № 1 функціонує не перший рік “Школа здоров’я для осіб з артеріальною гіпертензією”. З вересня цього року започаткована робота аналогічної школи на базі поліклінічного відділення міської лікарні № 2.

За останні роки серед дорослого населення відмічено збільшення поширеності хвороб системи кровообігу. Кожний третій випадок, з яким звертаються жителі міста до закладів охорони здоров’я, складають хвороби системи кровообігу.

У минулому році показник захворюваності на хвороби системи кровообігу серед дорослого населення міста склав 4991,5 на 100 тис. чол.. дорослого населення (обласний показник – 5017,2). За 9 місяців поточного року цей показник складає 3139,5 на 100 тис. Так, на гострий інфаркт міокарду у поточному році захворіли 120,5 на 100,0 тис. дорослого населення, за минулий рік цей показник складав 187,4 на 100,0 тис. чол., на інсульт у поточному році захворіли 591 чол., за весь минулий рік – 1099 чол.

Начальник управління охорони здоров’я, зазначив, що ефективність надання медичної допомоги хворим на гострі інфаркти міокарду та гострі порушення мозкового кровообігу (гострі інсульти), які є ускладненнями артеріальної гіпертензії, залежить від своєчасності звернення пацієнтів за медичною допомогою та їх госпіталізацією.

У 2011 році у Чернігівській міській лікарні № 2 розпочато роботу на рентгенівському агіографічному комплексі кардіоваскулярної системи, який отримано за централізованими поставками МОЗ України. На базі відділення серцево-судинної хірургії цієї лікарні проводиться коронарографія та операція “стентування коронарних артерій” при гострому інфаркті міокарда та ішемічній хворобі серця.

У закладах охорони здоров’я міської ради організовано роботу щодо реалізації пілотного проекту стосовно запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

На виконання “Міської програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2010-2013 роки” протягом 9 місяців 2012 року з міського бюджету спрямовано 65,6 тис. грн.

Рішенням сесії міської ради від 27 квітня 2012 року прийнята Програм протидії захворюванню на туберкульоз у м. Чернігові у 2012-2016 роках”, якою передбачені кошти на проведення туберкулінодіагностики у дітей та флюорографічного обстеження населення. За підсумками 9 місяців 2012 року зареєстровано зниження показника захворюваності населення на туберкульоз на 5,1%. Захворіло на туберкульоз 109 осіб проти 115 у минулому році, з них 91,7% – на туберкульоз легенів. Проблемним залишається питання щодо своєчасного виявлення туберкульозу у контингентів з груп соціального ризику.

На виконання Державної цільової програми “Цукровий діабет” на придбання інсуліну для 1530 хворих на цукровий діабет профінансовано протягом поточного року 3426,2 тис. грн..(з них: з місцевого бюджету – 319,6 тис. грн.). Для забезпечення хворих на цукровий діабет таблетованими цукрознижуючими препаратами профінансовано з місцевого бюджету 314,9 тис. грн.

Рішенням міської ради від 31.05.2012 року виділені кошти для оплати послуг з медичної допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність у діалізному центрі “Фрезеніус Медикал КЕР Україна”.

Протягом поточного року намітилась позитивна тенденція щодо збільшення народжуваності. Так, у міському пологовому будинку за цей період народилось на 445 дітей більше проти минулого року, проте 44,5% дітей – з районів області. Таким чином, цей медичний заклад працює в умовах передбаченого реформуванням “госпітального округу”.

Важливою медико-біологічною та соціально-економічною проблемою у місті залишаються злоякісні утворення. Цей показник протягом поточного року зріс на 1,6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 273,3 на 100 тис. населення проти 269,0 (обласний показник – 251,4).

Мережа закладів охорони здоров’я міської ради, зазначив Ю. Бойко, відповідає потребам населення і існуючим нормативам. У місті функціонують 4 міські лікарні та пологовий будинок, 2 дитячі поліклініки, 2 стоматологічні поліклініки(для дорослих і дітей), станція швидкої медичної допомоги. Загальний ліжковий фонд складає 1652 ліжка проти 1662 ліжок на 1 січня 2012 рокую Скорочення відбулось за рахунок інфекційного відділення міської лікарні № 2.

З метою оптимізації діяльності медичних закладів з 1 червня 2012 року проведено перепрофілізацію хірургічних ліжок на базі міської лікарні № 3 та організовано роботу відділення інвазивних методів діагностики та лікування на 30 ліжок. Крім того, на базі терапевтичного відділення лікарні № 4 розгорнуто 25 ліжок відділення “Хоспіс” замість 15 ліжок на початок року. З 1 серпня поточного року 30 ліжок неврологічного відділення міської лікарні № 3 перепрофільовані в загальнореабілітаційні.

Протягом звітного періоду проведені заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів. Так, за рахунок благодійних коштів Чернігівська міська лікарня № 2 придбала ендоскопічне обладнання, міська лікарня № 3 – апарат дозованого ви тяжіння хребта і вібраційного масажу. Пологовий будинок отримав апарат ультразвукової діагностики від Фонду допомоги і розвитку дітям Чорнобиля.

У місті продовжується робота щодо впровадження засад сімейної медицини, що сприяє наближенню первинної медико-санітарної допомоги до жителів міста. У закладах охорони здоров’я міської ради функціонують 59 дільниць загальної практики–сімейної медицини, зареєстровано 59,75 штатних посад, працює 58 лікарів загальної практики-сімейної медицини.

З 19 червня 2012 року розпочато оздоровчий сезон у відділенні дитячого оздоровлення санаторного типу “Дружба”, яке є структурним підрозділом міської лікарні № 1 Чернігівської міської ради. Влітку у цьому відділенні оздоровлена 531 дитина, з них: 10 дітей-інвалідів, 28 дітей-сиріт та дітей з соціально неблагополучних сімей. На оздоровлення дітей влітку поточного року з місцевого бюджету виділено 999,7 тис. грн.

Для надання реабілітаційного лікування дітям-інвалідам в умовах центру “Відродження” станом на 1 жовтня профінансовано з місцевого бюджету 128,46 тис. грн. та отримали лікування 52 дитини.

Щорічно у поліклінічних відділеннях лікарень згідно з графіками проводяться профілактичні огляди ветеранів війни лікарями-спеціалістами. Станом на 1 жовтня комплексними профілактичним оглядами охоплено 9467 ветеранів війни, що складає 94,6%. Для надання стаціонарної допомоги ветеранам війни у міських лікарнях функціонують 36 комфортабельних палатна 97 ліжок. На базі стаціонарних відділень міських лікарень проліковано 915 ветеранів. Крім того, 320 ветеранів отримали лікування в обласному госпіталі для інвалідів та ветеранів війни.

За рахунок місцевого бюджету на пільгові медикаменти використано 1095,8 тис. грн. Для ветеранів і інвалідів війни на пільгові медикаменти використано 419,0 тис. грн. Здійснено безкоштовно зубопротезування на суму 222,8 тис. грн. 271 особі, які відносяться до пільгових категорій населення, з них ветеранам війни на суму 106,2 тис. грн.

Проблема кадрового забезпечення медичних закладів залишається актуальною, особливо це стосується дитячих поліклінік. З загальної кількості лікарів особи пенсійного віку складають – 26,3%, середніх медпрацівників – 10,8%.

Заклади охорони здоров’я міської ради активно співпрацюють з “Міською лікарняною касою” За рахунок коштів каси проліковано 2261 осіб на суму 653,6 тис. грн.

Управління охорони здоров’я міської ради спільно з управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації працює у напрямку запровадження Прану-графіку реформування галузі охорони здоров’я Чернігівської області на 2010-2014 роки. В управлінні охорони здоров’я міської ради у постійному режимі працює робоча група з питань реформування медичної галузі міста, зауважив Ю. Бойко.

Останні новини Чернігівщини

Пам’яті Андрія Юрченка: у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя 09:41

Цим видом спорту Захисник України займався з дитинства і аж до вступу в Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Де, навички та вміння, отримані під час тренувань з бойового мистецтва допомогли самореалізуватися та показати чудові результати в навчанні.

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

 До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних

До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних 09:27

За публічного обвинувачення прокурорів Прилуцької окружної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду визнано винними двох військовослужбовців зс рф у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених групою осіб за попередньою змовою, поєднаних з умисними вбивствами (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України). Вироком Ічнянського районного суду їх засуджено до довічного позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:25

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

29 березня: цей день в Україні і світі

29 березня: цей день в Україні і світі 09:22

ДЕНЬ 765 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 765 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини