Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 6 травня, 19:58:45

Розумне освітлення OWLET у Новоселівці дозволяє економити до 50% електроенергії

16.11.2020   11:47Агенцiя

Майже рік як на трасі Н-27 Чернігів - Мена - Сосниця - Грем'яч у селі Новоселівка, що під Черніговом, працює система розумного освітлення.

Висока інтенсивність транспорту на цій ділянці вимагала вжиття заходів підвищеної безпеки. Саме тут сконцентрований кількатисячний потік легкових автівок, пасажирських автобусів та великоваговиків, що транзитом через Чернігів їдуть до інших регіонів України та до міжнародних КПП.

Після ремонту покриття будо прийнято рішення про необхідність повністю освітлити цю ділянку траси. Уперше при освітленні доріг державного значення у Новоселівці було застосовано технологію розумного освітлення Owlet, яка реагує на рух автівок та в залежності від інтенсивності транспортного потоку змінює яскравість світла. Підрядна організація - ТОВ "Інтерком".

Як працює ця система Owlet (відео)? Регулюють ступінь освітлення три датчики, встановлені на початку, в кінці та посередині населеного пункту. На під'їзді до села автівку зустрічає перший датчик. Він отримує сигнал, що необхідно підвищити яскравість освітлення. Водночас передає інформацію на наступний датчик, що необхідно буде увімкнути світло на повну потужність на наступній ділянці. І так далі. Завдяки тому, що рівень освітлення регулюється інтенсивністю трафіку автомобільного транспорту, економиться до 50% спожитої електроенергії.

Schreder Owlet IoT - система віддаленого керування для моніторингу, обліку та управління мережею зовнішнього освітлення. Через веб-інтерфейс здійснюється управління кожним світильником у будь-який час. Система дозволяє в режимі онлайн відстежувати робочий стан, споживання енергії та можливі перебої в роботі світильників. Завдяки датчикам та заздалегідь запрограмованим сценаріям система дистанційного управління освітленням Owlet система самостійно налаштовує рівень освітлення в потрібний час в потрібному місці.

Наразі ця технологія освітлення застосована уперше у Чернігівській області, та й по Україні її ще не так широко використовують. Служба автомобільних доріг у Чернігівській області вивчає її ефективність та можливості подальшого застосування при освітленні ділянок доріг державного значення.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 25 нових випадків COVID-19

Виявлено 25 нових випадків COVID-19 17:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 травня в області зафіксовано 25 нових випадків COVID-19.

Національний заповідник

Національний заповідник "Чернігів стародавній" відновлює екскурсійну діяльність 17:10

З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, Борисоглібському соборі, Антонієвих печерах).

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА 16:36

Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій Чернігівської області на 1 квітня 2021 року становила 10,7 млн.грн.

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі 13:54

У Чернігові відсьогодні відновлюється робота міського пасажирського транспорту у звичайному режимі. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 6 травня.

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху 13:08

6 травня о 01:36 до Служби порятунку "101" у м. Коріківка надійшло повідомлення про пожежу будівлі деревообробного цеху ТОВ "Ванесса", що у районному центрі.