Реалізація проекту "Програма "Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство" на Чернігівщині дала перші результати
За липень-жовтень 2020 року працівниками центрів та бюро правової допомоги Чернігівщини було проведено 261 правопросвітницький захід з земельних питань, під час яких 2192 особам було надано правові консультації.
До переліку питань, які найбільше цікавили слухачів, та інформації, що була висвітлена, можна віднести:
1. «Укладання та внесення змін до договору оренди земельної ділянки»;
2. «Припинення та поновлення договору оренди земельної ділянки»;
3. «Безоплатне отримання земельної ділянки з комунальної та державної власності»;
4. «Присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці»;
5. «Сплата податку на землю для фізичних осіб».
Варто звернути увагу на те, що окрім усних консультацій, надаються також письмові консультації, що дає змогу громадянам більш ефективно відстоювати свої права, оскільки в консультаціях надається детальний алгоритм дій в тій чи іншій ситуації.
Задля надання правової допомоги жителям віддалених населених пунктів, організовується робота мобільних дистанційних пунктів, про роботу яких населення повідомляється завчасно шляхом розміщення інформаційних повідомлень на дошках оголошень, або поширення цієї інформації на сайтах та офіційних сторінках громади. За заначений період було проведено 140 виїзних консультувань, під час яких правову допомогу отримало 415 громадян.
Окрім цього, за допомогою у вирішенні земельних питань, 35 осіб звернулось за наданням безоплатної вторинної правової допомоги, що полягає в підготовці процесуальних документів та здійсненні представництва особи в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування.
Отримати правову консультацію, зокрема, із земельних питань, а також дізнатись в яких населених пунктах будуть працювати мобільні консультаційні пункти, ви можете звернувшись до найближчого центру чи бюро правової допомоги. Адреси та номери телефоні центрів та бюро правової допомоги можна знайти на офіційному веб-сайті системи безоплатної вторинної правової допомоги: https://www.legalaid.gov.ua/ або зателефонувавши за номером: 0 800 213 103.
Останні новини Чернігівщини
Власна справа, народжена з мрії та досвіду… 13:08
Юрій Нешкуренко з Чернігова давно знав, чим хоче займатися. За освітою він — слюсар з ремонту автомобілів, а на практиці — людина, до якої зверталися друзі та знайомі по допомогу з автівками. Ремонт власного авто, поради іншим, робота «для своїх» — усе це поступово переросло у мрію про власну справу.
Про ставки податків для фізичних осіб-підприємців 13:06
Пунктом 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – Кодексу) визначено, що ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – прожитковий мінімум), другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – мінімальна заробітна плата).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:02
Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 11 пожеж.
Поліція викрила двох зухвалих зловмисників, які вчинили бійку та погрожували зброєю у Прилуках 08:36
За оперативного супроводу співробітників відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції слідчі під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури повідомили про підозру двом чоловікам, які вчинили хуліганські дії біля одного з ресторанів міста.
У Козельці поліцейські затримали підозрювану у вбивстві знайомого 08:34
Поліцейські відділення №1 (сел. Козелець) Чернігівського райуправління поліції затримали 42-річну місцеву мешканку, яка під час сварки вбила свого знайомого. Поліцейські помістили затриману до ізолятора тимчасового тримання.