Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 травня, 23:23:12

Зареєструвати новонароджену дитину в Чернігові тепер просто

09.11.2020   14:53Агенцiя

У Чернігові віднедавна зареєструвати народження своєї дитини батьки можуть самостійно, скориставшись електронною системою реєстрації новонароджених "єМалятко" на порталі "Дія". Тут також є можливість отримати свідоцтво про народження дитини та замовити до 9 інших державних послуг, потрібних у зв'язку з її народженням.

no comments

no comments

Крім того, послугу можна отримати й офлайн. Для цього треба звернутися до адміністратора послуги єМалятко безпосередньо в пологовому будинку, ЦНАП чи відділі ДРАЦС за місцем народження дитини чи місцем реєстрації батьків. У такому разі документи подаються заявником у паперовій формі особисто або поштовим відправленням. Сервіс "єМалятко" діє у Чернігівському міському та районному відділах державної реєстрації актів цивільного стану. Ознайомитися з переліком необхідних документів можна й на порталі адміністративних послуг м.Чернігова.

Наразі вже у 280 пологових будинках по всій Україні, включаючи й Чернігівський міський пологовий, видають електронні медичні висновки про народження. А це означає, що все більше родин з немовлятами можуть отримати послугу єМалятко онлайн. У нашому місті вона запроваджена з червня цього року. І онлайн-послугою вже скористалися більше 500 батьків з Чернігівської області.

Такий медвисновок, який складається з 16 латинських літер та цифр, які вносять до заяви єМалятко, формує лікар. А його номер надсилається мамі у смс. Цей електронний документ містить перелік відомостей про малюка та є підтвердженням його народження.

Ще обов'язковим для оформлення онлайн-заяви є наявність кваліфікованого електронного підпису (КЕП) у одного з батьків, якщо батьки дитини перебувають у шлюбі та мають спільне прізвище. Якщо ж батьки дитини не одружені та/або мають різні прізвища, заяву єМалятко повинні підписати мати й батько.

За наявності медвисновку додатково можна замовити послугу з внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів. Педіатр або сімейний лікар вже бачитиме в електронній системі дані та інформацію про здоров'я малюка.

Проєкт єМалятко реалізується Програмою EGAP, яка впроваджена за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 30 нових випадків COVID-19

Виявлено 30 нових випадків COVID-19 19:55

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 17 травня в області зафіксовано 30 нових випадків COVID-19.

Потужний аналоговий передавач перекрив

Потужний аналоговий передавач перекрив "білі плями" телевізійного покриття у прикордонні Чернігівщині 18:58

Після дворічної перерви на Чернігівщині відновлено аналогове мовлення телеканалу "UA: Перший" на прикордонні у північно-східній частині області.

Про особливості проведення публічних закупівель говорили у Сновську

Про особливості проведення публічних закупівель говорили у Сновську 16:54

Застосування положень Закону України «Про публічні закупівлі», складання річного плану закупівель, питання організації закупівельної діяльності замовника та роботи в електронній системі закупівель розглядалися під час виїзного навчання «Правові та практичні здійснення публічних закупівель», яке проходило у Сновську.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 84 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 84 особи 16:36

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, cтаном на 17 травня в області щеплено першою та другою дозою 22224 людей.

У Носівській громаді відремонтують 400-метровий легкоатлетичний стадіон

У Носівській громаді відремонтують 400-метровий легкоатлетичний стадіон 15:04

Із сучасним станом спортивного об’єкту, який планується капітально відремонтувати в громаді в рамках програми Президента України «Велике будівництво», ознайомилася перша заступниця голови Чернігівської ОДА Олена Бойко. З метою та завданнями проєкту, його доцільністю для життя громади її ознайомив Носівський міський голова Володимир Ігнатченко.