Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 11 травня, 06:32:45

Здійснюється системний контроль за станом довкілля

03.11.2020   12:11Агенцiя

В режимі онлайн відбулося засідання Комісії з питань моніторингу довкілля Чернігівської області. Основна тема обговорення стосувалася стану довкілля області та шляхів його поліпшення.

– Важливою складовою в забезпеченні сталого розвитку будь-якого регіону є охорона та збереження стану його навколишнього середовища. Для своєчасного реагування на екологічні виклики та проблеми в області здійснюється екологічний моніторинг, – зауважила директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, заступник голови комісії Катерина Сахневич.

Крім того, мова йшла про результати моніторингових досліджень, проведених за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та післяпроєктного моніторингу, який здійснюють суб’єкти господарювання після проходження процедури оцінки впливу на довкілля.

Про проблемні питання очищення стічних вод на території області розповіла в.о. начальника Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Валентина Дзюба.

Серед розглянутих питань – агрохімічна паспортизація земель сільськогосподарського призначення Чернігівської області, в тому числі розподіл площ ґрунтів за реакцією ґрунтового розчину та вмістом рухомих сполук мікроелементів.

Також на засіданні були озвучені результати моніторингових досліджень, проведених на території регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».

За результатами засідання прийнято рішення щодо подальшого проведення моніторингових досліджень відповідно до відомчих моніторингових програм та консолідації зусиль профільних служб, в тому числі здійснення обміном інформацією, для оперативного реагування і прийняття управлінських рішень.

Крім того, найближчим часом для недопущення забруднення довкілля питання очищення стічних вод на території області більш детально буде розглянуто та проаналізовано на спільній онлайн нараді за участю фахівців Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, РДА, міських рад та об’єднаних територіальних громад.

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Невідомі водойми України: 15 унікальних озер, водоспадів, каньйонів і заток (фото)

Невідомі водойми України: 15 унікальних озер, водоспадів, каньйонів і заток (фото) 13:47

Коли збираємося у подорож, нам все частіше хочеться відшукати незвідані місця, яких не торкнулася цивілізація. Хоча, під час планування відпочинку, перше, що спадає на думку, – це найбільш популярні курорти.

Цікаві факти про кактуси

Цікаві факти про кактуси 13:31

Кактус – це не тільки звичний елемент домашнього декору, що розмістилося де-небудь на підвіконні. Багато з цих рослин мають дивовижні властивості, а число їх видів величезна. Також кактуси грають важливу роль в екосистемі тих регіонів, де ростуть.

Смачні рецепти вихідного дня: банош з грибами та беконом

Смачні рецепти вихідного дня: банош з грибами та беконом 13:25

Це дуже ситна страва. Насичений смак грибів та сиру, поживність кукурудзяної каші, як у традиційного баношу, та принцип приготування, як в італійської лазаньї — шарами. Це експеримент, який точно закінчиться успіхом.

Гороскоп на наступний тиждень з 10 по 16 травня

Гороскоп на наступний тиждень з 10 по 16 травня 13:21

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 10 по 16 травня 2021 року.