Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 травня, 22:26:56

Чернігів: реконструйований дощевідвід у Чорториївському яру витримав осінні дощі

03.11.2020   11:22Агенцiя

Роботи в Чорториївському яру вийшли на фінішну пряму. Вже облаштовано близько 230-ти погонних метрів бетонного лотка, який спрямовуватиме дощову воду в бік Стрижня.

Раніше навколишню місцевість через особливості розташування постійно підтоплювало, але нова конструкція гідно витримала нещодавні осінні зливи.

- Під час опадів вже можна було спостерігати, що виходів чи підйому води, з якими не зміг би справитись лоток, не було. Ми вже частково завершуємо роботи по благоустрою. Ще є ряд робіт по інженерним мережам: треба підняти колодязі, доставити зливоприймачі, тобто такі косметичні, більш організаційні роботи, - але в принципі пропускна здатність достатня і питань після цих дощів не було, все пройшло в межах лотка, - коментує головний інженер підприємства-підрядника «UTB-ІНЖИНІРІНГ» Ігор Райхіль.

Наразі головним завданням, яке спеціалісти компанії мають виконати найближчим часом, є будівництво на глибині шести метрів приймальної камери біля каналізаційної насосної станції. Переключення на неї колекторів, за словами Ігоря Райхіля - це найскладніший етап усього проєкту. Адже зупиняти їх - не можна.

 - Зараз вже частково зроблені земляні роботи, ми зрізали земляний насип біля насосної. По трасі будуть ще додатково облаштовуватися свердловини для водопониження - тому, що тут ускладнюються роботи тим, що високо рівні ґрунтових вод і трасування існуючих каналізаційних колекторів викликає певні труднощі з безпосереднім розміщенням каналізаційної камери і виконанням робіт, - додав інженер.

Цікаво, що конструкція зливового лотка допускає можливість його нарощення, якщо буде така потреба. Але, на думку Ігоря Райхіля, більш актуальною є його добудова до Стрижня і облаштування хоча б мінімальної системи очищення стоків.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 30 нових випадків COVID-19

Виявлено 30 нових випадків COVID-19 19:55

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 17 травня в області зафіксовано 30 нових випадків COVID-19.

Потужний аналоговий передавач перекрив

Потужний аналоговий передавач перекрив "білі плями" телевізійного покриття у прикордонні Чернігівщині 18:58

Після дворічної перерви на Чернігівщині відновлено аналогове мовлення телеканалу "UA: Перший" на прикордонні у північно-східній частині області.

Про особливості проведення публічних закупівель говорили у Сновську

Про особливості проведення публічних закупівель говорили у Сновську 16:54

Застосування положень Закону України «Про публічні закупівлі», складання річного плану закупівель, питання організації закупівельної діяльності замовника та роботи в електронній системі закупівель розглядалися під час виїзного навчання «Правові та практичні здійснення публічних закупівель», яке проходило у Сновську.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 84 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 84 особи 16:36

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, cтаном на 17 травня в області щеплено першою та другою дозою 22224 людей.

У Носівській громаді відремонтують 400-метровий легкоатлетичний стадіон

У Носівській громаді відремонтують 400-метровий легкоатлетичний стадіон 15:04

Із сучасним станом спортивного об’єкту, який планується капітально відремонтувати в громаді в рамках програми Президента України «Велике будівництво», ознайомилася перша заступниця голови Чернігівської ОДА Олена Бойко. З метою та завданнями проєкту, його доцільністю для життя громади її ознайомив Носівський міський голова Володимир Ігнатченко.