Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 11 травня, 04:49:33

Завершено фітосанітарний моніторинг

02.11.2020   11:06Агенцiя

Відповідно до плану фітосанітарного моніторингу фахівці відділу карантину рослин Управління фітосанітарної безпеки обстежили земельні угіддя та лісонасадження на площі 271,7 тисячі гектарів щодо наявності регульованих шкідливих організмів.

Обстеження проводились візуально і за допомогою феромонних пасток, яких отримано 510 штук на 25 видів карантинних організмів. При цьому виявлено нові вогнища американського білого метелика (10 га) та амброзії полинолистої (211,25 га).

Разом з тим проводилась ревізія карантинних вогнищ. Зокрема, обстежено понад 80 гектарів площ на виявлення американського білого метелика, майже 600 гектарів - золотистої картопляної нематоди, більше 1895 гектарів - амброзії полинолистої, 111 з половиною гектарів - повитиці польової, 120 гектарів – на виявлення бактеріального в’янення кукурудзи, 57,1 - бурої гнилі картоплі та 305 гектарів – на пасмо льону.

При цьому зафіксована відсутність у старих вогнищах цих шкідливих організмів. В карантинних вогнищах були проведені агротехнічні, механічні та хімічні заходи боротьби.

Також у відповідності до протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог експорту з України до Китайської Народної Республіки за звітний період проводились обстеження посівів сої, кукурудзи та ячменю та обстеження місць зберігання, з яких планується експорт об’єктів регулювання до КНР: це 23 підприємства, об’єм складів яких становить 1244 тисячі кубічних метрів.

На виконання рішення Євразійської Економічної Комісії та вимог Республіки Туреччина здійснювалась робота щодо визначення ділянок, вільних від регульованих шкідливих організмів. Станом на 1 жовтня 227 ділянок загальною площею понад 5516 гектарів зареєстровані відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 487 від 07.08.2012 року.

Згідно з поданими суб’єктами господарювання заявами на скасування ділянок та місць виробництва, вільних від регульованих шкідливих організмів, такого статусу позбавлені 757 ділянок загальною площею 23990 гектарів (ячмінь, картопля, соя, пшениця, кукурудза, лісонасадження) і  2 складські приміщення.

Останні новини Чернігівщини

Невідомі водойми України: 15 унікальних озер, водоспадів, каньйонів і заток (фото)

Невідомі водойми України: 15 унікальних озер, водоспадів, каньйонів і заток (фото) 13:47

Коли збираємося у подорож, нам все частіше хочеться відшукати незвідані місця, яких не торкнулася цивілізація. Хоча, під час планування відпочинку, перше, що спадає на думку, – це найбільш популярні курорти.

Цікаві факти про кактуси

Цікаві факти про кактуси 13:31

Кактус – це не тільки звичний елемент домашнього декору, що розмістилося де-небудь на підвіконні. Багато з цих рослин мають дивовижні властивості, а число їх видів величезна. Також кактуси грають важливу роль в екосистемі тих регіонів, де ростуть.

Смачні рецепти вихідного дня: банош з грибами та беконом

Смачні рецепти вихідного дня: банош з грибами та беконом 13:25

Це дуже ситна страва. Насичений смак грибів та сиру, поживність кукурудзяної каші, як у традиційного баношу, та принцип приготування, як в італійської лазаньї — шарами. Це експеримент, який точно закінчиться успіхом.

Гороскоп на наступний тиждень з 10 по 16 травня

Гороскоп на наступний тиждень з 10 по 16 травня 13:21

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 10 по 16 травня 2021 року.