По факту незаконного добування піску біля урочища Красна гора Сосницького району відкрито кримінальне провадження
Відповідно до статті 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу.

Це означає, що кожен громадянин України має право користуватися природними об’єктами права власності, але лише у відповідності до Закону.
Натомість черговий випадок порушення природоохоронного законодавства під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) на території Сосницького району виявили представники Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, а саме: незаконний видобуток корисних копалин біля урочища Красна гора. На визначеній земельній ділянці наявні ознаки видобування корисних копалин місцевого значення - піщано-гравійної сировини (піску).
За візуальним оглядом території встановлено, що видобування корисних копалин проводилось за допомогою механічних засобів, кар’єрним способом. Осіб причетних до видобування корисних копалин у ході перевірки встановити не вдалося. При цьому порушено вимоги статей 16,19,23 Кодексу України про надра.
Інспекцією проведено розрахунки розмірів шкоди, заподіяної державі в результаті самовільного користування надрами, сума збитків становить 1 388 562 гривень.
Усі матеріали по справі скеровано до Сосницького відділення Менського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Чернігівській області для встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності. Наразі відкрито кримінальне провадження.
Державна екологічна інспекція у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини

Малокомплектні школи у громадах: загрози і маніпуляції, шанси і можливості 19:51
Чи завжди якість освіти у селі неналежного рівня? Чи можливо зробити малокомплектний навчальний заклад успішним і потрібним громаді?
Чернігівські поліцейські затримали підозрюваного, який представлявся лікарем та ошукував пенсіонерок в різних областях України 15:04
Оперативники Чернігівського райуправління поліції спільно з колегами з оперативних служб затримали в Коростені Житомирської області 20-річного чоловіка за підозрою у шахрайських діях щодо літніх жінок.

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн 15:02
Сьогодні, 7 грудня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради надав дозвіл КНП «Чернігівська міська лікарня №2» на укладення договору з переможцем відкритих торгів, який поставить медичне обладнання.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 15:00
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.
Ще один дитячий простір з’явився в обласному центрі 14:58
Запрацював він учора, в День Святого Миколая, на базі Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.