Берегині молодого лісу
Догляд за молодим лісом – одне із головних завдань у роботі чернігівських лісівників.

Здійснюють його ретельно, доглядаючи протягом 3-4 років. Лише завдяки цьому можна виростити високопродуктивні насадження.
Практично жодне лісництво Державного підприємства «Чернігівське лісове господарство» не обходиться без лісокультурниць, адже саме жіночі руки здатні виконати найтоншу, майже ювелірну роботу: посів лісового насіння в розсадниках, заготівлю й посадку живців у теплицю, догляд за сіянцями.
Людмила Пахоменко вправно доглядає за молодим лісом на посаді лісокультурниці у Пакульському лісництві уже понад 6 років. Робота їй подобається, адже одразу бачить плоди своєї праці, - із роками маленькі сіянці виростають у дужий ліс.
Основне завдання лісокультурниць у лісовому господарстві – турбота про молодий ліс. Спочатку проводять посів лісового насіння у розсадники, короби, згодом здійснюють живцювання декоративних порід. Після цієї клопіткої роботи лісокультурниці висаджують сіянці, а потім весь сезон під відкритим небом у дощ і в спеку проводять за ними догляд. Адже необхідно по кілька разів за сезон виполювати, звільняючи від надокучливих бур’янів.
У 2020 році працівниками ДП «Чернігівський лісгосп» на площі 0,66 га висіяно 1 100 000 сосни та 200 000 дуба звичайного.
Ліс починається із маленької насінини і потребує професійного і турботливого догляду людських рук. Лісівники та лісокультурниці добре знають, що у своїх руках тримають майбутній високопродуктивний ліс. Тож у період його найактивнішого росту працівники ДП «Чернігівський лісгосп» вкладають максимум зусиль і знань.
За інформацією ДП «Чернігівський лісгосп»
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).