Прокурор вимагає звільнити самовільно зайняті землі історико-культурного призначення вартістю майже 2 мільйона гривень
Прокурор, 13 жовтня, звернувся до Господарського суду Чернігівської області з позовом, в якому вимагає фермерське господарство звільнити самовільно зайняті землі історико-культурного призначення.
Подачі позову до суду передувала перевірка Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області, якою встановлено, що представники суб’єкта господарювання в межах Біловежівської сільської ради Бахмацького району розорали та засіяли кукурудзою 5 земельних ділянок загальною площею 4 га.
Вказані землі є для держави особливо цінними, оскільки на них знаходяться історичні пам’ятки – кургани групи ІІ-І тис. до нашої ери. Факт наявності курганів на спірних ділянках підтверджено також інформацією Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА.
З метою усунення виявленого порушення вимог земельного законодавства та про охорону культурної спадщини, голові фермерського господарства внесено приписи, які той виконав частково, сплативши нараховані збитки. Земельні ділянки ж звільнити відмовився.
За таких обставин прокурор відстоюватиме свою правову позицію про повернення самовільно зайнятих земельних ділянок історико-культурного призначення у розпорядження держави, в судовому порядку.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Поліція Ніжина затримала причетного до хуліганства у громадському транспорті 17:08
Поліцейські Ніжинського районного управління поліції затримали чоловіка, який зайшов до маршрутного автобуса з предметом, схожим на гранату, та демонстрував її пасажирам.
Ментальне здоров’я та реінтеграція: у Чернігові фахівці обговорили підтримку звільнених з полону 16:07
Про реінтеграцію та підтримку людей після полону говорили під час навчального заходу, який відбувся сьогодні в змішаному форматі у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською.
Вдарила ножем у живіт: на Ніжинщині поліцейські затримали підозрювану у завданні тяжких тілесних ушкоджень співмешканцю 14:49
Поліцейські відділення поліції №3 (м. Борзна) Ніжинського районного управління поліції затримали 39-річну жінку, яка під час конфлікту, на ґрунті спільного розпиття алкоголю, поранила ножем свого співмешканця.
Тимчасове обмеження руху транспорту у зв’язку з аварійно-ремонтними роботами 14:15
Інформуємо мешканців міста та учасників дорожнього руху, що у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 200 мм по вулиці Оборонців Чернігова та ліквідацією провалу асфальтобетонного покриття, який утворився внаслідок вимивання ґрунту, з 11 по 19 червня 2026 року буде тимчасово обмежено рух транспорту.
Спільно захистити кожну дитину від жорстокого поводження: як налагодити взаємодію всіх дотичних служб – на тематичному круглому столі 13:20
Захист дітей від жорстокого поводження – один із пріоритетних напрямків державної політики. До цього процесу мають бути залучені всі дотичні структури: органи державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронні органи, заклади освіти, охорони здоров'я, соціальні служби та громадський сектор.