Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 15 липня, 10:31:15

"Знову тінь на плетінь"

08.10.2012   11:39Агенцiя

Шановна редакція, надрукована стаття "Держфінінспекція Чернігівської області провела брифінг за результатами ревізії установ Держкомзему" від 08.10.2012 р. викликала глибоке здивування і занепокоєння уповноваженого органу виконавчої влади по земельних ресурсах Чернігівської області.

Висунуті звинувачення заступником начальника обласної Держфінінспекції Оленою Суржик на адресу землевпорядної служби області, м'яко кажучи, не відповідають дійсності.
Так звані фінансові порушення на суму 4,5 млн. грн. - це кошти спеціального фонду державного бюджету територіальних підрозділів Держкомзему, які перебували на рахунках Державного казначейства. Відповідно до частини другої статті 57 Бюджетного кодексу України, за відсутністю видаткових призначень наявні кошти було переведено із спеціального фонду до загального фонду державного бюджету. То, що втратив бюджет?
Витрати коштів у першому кварталі цього року здійснено у відповідності до доручення розпорядника вищого рівня, головного розпорядника цими коштами та Міністерства фінансів, а правомірність витрат підтверджено Казначейством.

Щодо успадкування іноземними громадянами земельних ділянок сільськогосподарського призначення, то згідно статті 81 Земельного кодексу України іноземні громадяни можуть набувати права власності на земельні ділянки у разі прийняття спадщини. При цьому, землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземними громадянами, протягом року підлягають відчуженню, а дата видачі і реєстрації державного акту стає датою відліку того терміну, протягом якого іноземець має цю земельну ділянку відчужити. Відповідно, іноземні спадкоємці сплачують до бюджету кошти пов'язані з оформленням спадку, реєстрації акту, земельний податок, а земля однаково залишиться в державі. То, про які збитки йде мова, і яка стаття закону порушена?

Згідно доведеної чисельності в територіальних органах Держкомзему області працює 69 реєстраторів. Щоденно ними здійснюється прийом громадян і юридичних осіб та обробляється біля тисячі документів. Свою діяльність вони здійснюють у відповідності до регламенту визначеному постановами Кабінету Міністрів України у зазначені ними строки. Та, крім державних реєстраторів у процесі ведення автоматизованої системи державного земельного кадастру задіяні й інші суб'єкти. Так, перевірку технічних параметрів, засоби електронного зв'язку і заповнення бланків державних актів здійснюють державні адміністратори, підписують заповнені бланки актів органи місцевого самоврядування та державної виконавчої влади згідно розподілу повноважень, а терміни, за якими вони повинні це здійснювати не визначено. Проте, уcю відповідальність пані Олена перекладає на землевпорядну службу.

Невже, всі ці норми діючого законодавства не знає заступник начальника Держфінінспекції Олена Суржик? Мабуть знає, але планомірно, цілеспрямовано продовжує пересмикувати факти, поливати брудом землевпорядну службу, сіяти паніку і формувати серед населення недовіру до дій місцевої влади, дискредитувати діяльність Уряду щодо здійснення земельної реформи.


Начальник головного управління Держкомзему у Чернігівській області Наталія Ладан

Останні новини Чернігівщини

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП у Ніжинському районі 16:12

11 липня близько 17-ї години до поліції надійшло повідомлення про те, що на трасі М-02 « Кіпті-Глухів-Бачівськ» поблизу Батурина сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої загинула людина.

Підлітки зі Сновщини взяли участь у менторській програмі "Покоління Перемоги" 15:39

Досягати спільних цілей навчилися десятикласники та десятикласниці Сновської громади під час участі в менторській програмі «Покоління перемоги» від GoGlobal. Крім цього, надолужили прогалини зі шкільних предметів, удосконалили свої комунікаційні навички та підтягнули фінансову грамотність.

Майже мільярд гривень компенсацій: на Чернігівщині триває реалізація програми «єВідновлення» 15:15

Програма «єВідновлення», яка передбачає надання компенсації за пошкоджене та зруйноване житло, реалізується в області більше року. За цей час на Чернігівщині нараховано компенсацій на майже мільярд гривень.

Чотири ліцеї та 23 гімназії. У Чернігові перепрофілювали заклади загальної середньої освіти 14:33

Тобто, змінили тип шкіл та затвердили їхні статути у новій редакції. Відповідне рішення затверджене на 41-й (позачерговій) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання 10 липня.

Чернігівські поліцейські розкрили крадіжку грошей з втраченої банківської картки 13:48

Оперативники Чернігівського райуправління поліції викрили зловмисницю, яка привласнила знайдену банківську картку, а потім викрала з неї 180 тисяч гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини