Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 16 травня, 15:26:31

Юристи вивчали проблеми воїнів

03.10.2020   17:56Агенцiя

Представники Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області провели правопросвітницькі заходи в комунальній установі «Чернігівський обласний центр комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих» Чернігівської обласної ради.

Під час зустрічі з учасниками бойових дій на Сході України основна увага була зосереджена на особливостях надання безоплатної вторинної правової допомоги ветеранам війни та проблематиці військових.

- Учасники бойових дій останнім часом дуже часто звертаються до нашого Центру. Ми уклали Меморандум про співпрацю з Чернігівським обласним центром комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих і це певним чином полегшує нашу роботу з цією категорією. Дуже багато заходів ми проводимо на їхній базі. Водночас ми відкриті завжди для наших захисників, а представники нашого Центру навіть в умовах карантину завжди можуть надати їм висококваліфіковану допомогу у будь-якому правовому питанні, - розповів директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бобруйко.

Серед основних питань, що турбували воїнів та членів їхніх родини - порядок набуття права на землю, адже в ході проведення земельної реформи з  січня 2025 року незатребувані земельні частки (паї) будуть визнані безхазяйними і будуть передані у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані і поновити своє право армійці зможуть лише за рішенням суду, тобто тим, хто не оформив право власності на землю треба буде прискоритися. Водночас виникали питання від учасників бойових дій щодо особливостей нарахування аліментів, порядку зняття з реєстрації місця проживання тощо.

- Час іде і проблематика змінюється. Якщо на початку війни багато проблемних питань у воїнів виникало через порушення їхніх прав щодо пільг та компенсацій, то зараз найбільш розповсюдженою проблемою є сімейні відносини, зокрема розірвання шлюбу, сплата аліментів, поділ спільного майна подружжя тощо. В більшості випадків ці питання порушуються членами їхніх родин. Був конкретний такий випадок, коли учасник бойових дій, який є одночасно інвалідом війни 3 групи підняв питання щодо сплати аліментів. Він отримує пенсію по інвалідності в розмірі 6000 гривень, має дитину від другого шлюбу, а аліменти на двох дітей, відповідно до позовних вимог першої дружини повинен сплачувати в розмірі 4400 гривень. Під час судового розгляду даної справи ми не заперечували щодо обов’язку призначення і сплати аліментів, але просили суд зменшити суму аліментів, адже 1600 гривень, що залишаються у нього не вистачає навіть на проживання, не дивлячись на те, що він також зобов’язаний утримувати свою дитину і від другого шлюбу. За рішенням суду його зобов’язали сплачувати аліменти в розмірі 2400 гривень, - зазначив Володимир Бобруйко.

По завершенню заходів для військових працював консультативний пункт доступу до безоплатної правової допомоги, де кожен охочий міг звернутися за правовою допомогою в індивідуальному порядку.

Представники Центру закликають учасників бойових дій не залишати свої проблеми в глухому куті, а звертатися до них з усіх спірних питань правового характеру, адже тут їм завжди зможуть надати вичерпну правову консультацію, а за необхідності і адвоката - абсолютно безкоштовно.

Ігор Березинський, спеціальний кореспондент Інформагентства МО України АрміяInform

Останні новини Чернігівщини

Як ефективно впоратися з багатозадачністю: допоможе чек-лист

Як ефективно впоратися з багатозадачністю: допоможе чек-лист 10:48

Щодня ми виконуємо багато завдань, які потребують від нас концентрації уваги. Через завантаженість можна легко забути про важливий момент або взагалі про саму справу, в результаті чого можуть виникнути проблеми.

Смачні рецепти вихідного дня: 12 смачних заправок для овочевих салатів 10:34

Ось і настане скоро літо - той чарівний час, коли велика кількість овочів дозволяє нам вести здоровий спосіб життя і харчуються не калорійною їжею. Як ви розумієте, мова зараз йде про салати.

Як зберігати свіжу зелень. ТОП-5 порад

Як зберігати свіжу зелень. ТОП-5 порад 10:29

Петрушка, базилік, кріп, кінза, рукола не лише додають стравам особливого смаку, а й вельми корисні. Для довготривалого зберігання зелені застосовують замороження та сушіння.

Гороскоп на наступний тиждень з 17 по 23 травня

Гороскоп на наступний тиждень з 17 по 23 травня 10:18

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 17 по 23 травня 2021 року.