Як зупинити розповсюдження небезпечних рослин обговорили у Чернігівській ОДА
30 вересня заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко провів нараду щодо стану боротьби з небезпечними та шкідливими рослинами на Чернігівщині. Зокрема йшлося про амброзію та борщівник Сосновського.

З кожним роком ситуація з поширенням шкідливих бур’янів загострюється. У зв’язку зі зниженням культури землеробства, території області заполонили шкідливі рослини. Які, окрім зниження врожайності сільськогосподарських культур, подекуди викликають тяжку алергічну реакцію.
Для ефективної протидії розростанню небезпечної рослинності в області Держпродспоживслужба розробила проєкт Програми боротьби з амброзією полинолистою. За дорученням голови Чернігівської ОДА, райдержадміністрації мають скласти та затвердити місцеві Програми.
Наразі фітосанітари провели моніторинг 80% території області, під час якого визначили ареал поширення та розростання небезпечного бур’яну, а також розробили механізм його знищення. Представники Держпродспоживслужби підкреслили, що скошування недостатньо для знищення амброзії, після нього необхідно проводити обробку залишків рослин гербіцидами. У деяких випадках застосовувати дискування земельної ділянки.
– Не потрібно чекати поки нас змусять на законодавчому рівні боротися з розповсюдженням небезпечної рослинності, адже в першу чергу страждають люди й саме вони можуть зупинити поширення популяцій адвентивних видів рослин, – зазначив Олександр Савченко, та нагадав, що законодавчо упорядкування земельних ділянок покладене на їх власників, землекористувачів та орендарів.
На сьогодні в області набула поширення ще одна небезпечна рослина – борщівник Сосновського. Зважаючи на це, заступник голови облдержадміністрації рекомендував Управлінню фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби області більш активно вести роз'яснювальну роботу серед населення щодо небезпеки, яку він становить для життя і здоров’я людей.
- Згідно зі статтею 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельного Кодексу України знищення борщівника Сосновського є компетенцією міських, селищних, сільських голів. Вони повинні вимагати від власників земельних ділянок, на яких розповсюджується шкідлива рослина, її знищення. Землевласники та землекористувачі, які не вживають заходів боротьби з бур’янами, у тому числі з борщівником, мають нести адміністративну відповідальність, - зауважив Олександр Савченко.
За результатами наради заступник голови ОДА доручив Управлінню фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби та Департаменту екології області сприяти внесенню борщівника Сосновського до переліку карантинних рослин. А також поставив задачу Службі автомобільних доріг ініціювати розширення переліку послуг, щоб мати можливість після скошування бур’яну проводити обробку території гербіцидами.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.