Меняни хочуть незалежної експертизи стану річки Бабки
Жителі міських вулиць Жукова з двома провулками, Таращанської, частини Енгельса зібралися, аби висловити невдоволення забрудненням околиці, де вони живуть.

У засобах масової інформації вже не раз повідомлялося про сморід, який іде від річок Бабка і Мена. Місцевий сиркомбінат свої виробничі відходи скидає у очисні споруди, звідки вони потрапляють у Бабку. Можливо, відходи як слід не очищуються, хоча офіційно це не підтверджено.
Тим не менше, вода з Бабки прямує у річку Мену, а ця, як відомо, несе свої води у Десну, далі – Дніпро. Зі Славути-ріки воду п’є уся столиця.
Писала про цю проблему і найближча газета, однак крайнього у забрудненні річок так і не було знайдено ні екологічною службою, ні санітарною. Усе, кажуть вони, у нормі, порушень нема. А звідки ж тоді береться той сморід, від якого очі сльозяться і ніс треба затискати, проходячи поблизу названих річок?
На імпровізований мітинг невдоволені меняни зібралися за 50 метрів від Бабки – так легше дихати.
– Ще у червні нинішнього року ми написали листа до міської ради, в якому просили сприяння місцевої влади. Це ж біда для всього міста, – каже житель вулиці Жукова Володимир Пугачов. – Той лист підписали 111 людей. Нам відповіли, що наше прохання передано природоохоронній прокуратурі і екологічній службі. Після того – тиша. Я особисто ходив дізнатися, де ж ті екологи і прокурори і що вони думають робити, аби виправити ситуацію. На жаль, ніхто нічого конкретного мені відповісти не зміг.
– Це ж біда, катастрофа справжня, – додає Ольга Пацюк, – до річки не можна випустити водоплавну домашню птицю, а корова моя давно води ні з Бабки, ні з Мени не п’є. Діти не купаються у річці, бо вона якась на колір аж коричнева. Вонюча – то факт. І ми вимушені вдихати ці “аромати”, бо тут живемо. Хата – не стілець, не переставиш.
Я особисто теж живу біля Бабки і сама вдихаю те, чим дишуть і решта людей. Не бачу давно хлопчаків з вудками на берегах річок. Спитала якось у знайомого підлітка, чому він не рибалить.
– Ви що, не знаєте чи смієтеся? – була його відповідь. – Тут давно риба вся подохла. І жаби теж. Ви чули, що вони кумкають вечорами влітку? Ні, і я не чув, бо їх там, як і риби, нема.
“Аромати” від річок чути вже біля ЗАТ “Сівер”, поширилися вони і в бік Максаків, робітники приватного деревообробного заводу, що поряд з Бабкою, страждають теж, бо навіть дихнути на повні груди не можуть – забиває дух.
Люди, як могли, висловлювали своє невдоволення. А вихід де? Його запропонувала Тетяна Чичкан:
– Давайте викличемо незалежних і екологів, і санстанцію, – сказала жінка, – нехай вони зроблять свої аналізи, дослідження, експертизи. І природоохоронні органи нехай покарають тих, хто зазіхнув на наше здоров’я.
Та де ж ви, незалежні, озвіться!
Раїса Михайленко
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.