Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 02:32:27

Меняни хочуть незалежної експертизи стану річки Бабки

08.11.2011   14:07Агенцiя

Жителі міських вулиць Жукова з двома провулками, Таращанської, частини Енгельса зібралися, аби висловити невдоволення забрудненням околиці, де вони живуть.

У засобах масової інформації вже не раз повідомлялося про сморід, який іде від річок Бабка і Мена. Місцевий сиркомбінат свої виробничі відходи скидає у очисні споруди, звідки вони потрапляють у Бабку. Можливо, відходи як слід не очищуються, хоча офіційно це не підтверджено.

Тим не менше, вода з Бабки прямує у річку Мену, а ця, як відомо, несе свої води у Десну, далі – Дніпро. Зі Славути-ріки воду п’є уся столиця.

Писала про цю проблему і найближча газета, однак крайнього у забрудненні річок так і не було знайдено ні екологічною службою, ні санітарною. Усе, кажуть вони, у нормі, порушень нема. А звідки ж тоді береться той сморід, від якого очі сльозяться і ніс треба затискати, проходячи поблизу названих річок?

На імпровізований мітинг невдоволені меняни зібралися за 50 метрів від Бабки – так легше дихати.

– Ще у червні нинішнього року ми написали листа до міської ради, в якому просили сприяння місцевої влади. Це ж біда для всього міста, – каже житель вулиці Жукова Володимир Пугачов. – Той лист підписали 111 людей. Нам відповіли, що наше прохання передано природоохоронній прокуратурі і екологічній службі. Після того – тиша. Я особисто ходив дізнатися, де ж ті екологи і прокурори і що вони думають робити, аби виправити ситуацію. На жаль, ніхто нічого конкретного мені відповісти не зміг.

– Це ж біда, катастрофа справжня, – додає Ольга Пацюк, – до річки не можна випустити водоплавну домашню птицю, а корова моя давно води ні з Бабки, ні з Мени не п’є. Діти не купаються у річці, бо вона якась на колір аж коричнева. Вонюча – то факт. І ми вимушені вдихати ці “аромати”, бо тут живемо. Хата – не стілець, не переставиш.

Я особисто теж живу біля Бабки і сама вдихаю те, чим дишуть і решта людей. Не бачу давно хлопчаків з вудками на берегах річок. Спитала якось у знайомого підлітка, чому він не рибалить.

– Ви що, не знаєте чи смієтеся? – була його відповідь. – Тут давно риба вся подохла. І жаби теж. Ви чули, що вони кумкають вечорами влітку? Ні, і я не чув, бо їх там, як і риби, нема.

“Аромати” від річок чути вже біля ЗАТ “Сівер”, поширилися вони і в бік Максаків, робітники приватного деревообробного заводу, що поряд з Бабкою, страждають теж, бо навіть дихнути на повні груди не можуть – забиває дух.

Люди, як могли, висловлювали своє невдоволення. А вихід де? Його запропонувала Тетяна Чичкан:

– Давайте викличемо незалежних і екологів, і санстанцію, – сказала жінка, – нехай вони зроблять свої аналізи, дослідження, експертизи. І природоохоронні органи нехай покарають тих, хто зазіхнув на наше здоров’я.

Та де ж ви, незалежні, озвіться!

Раїса Михайленко

http://nslovo.com/blog/menyany-hochut-nezalezhnoji-ekspertyzy-stanu-richky-babkyhttp://nslovo.com/blog/menyany-hochut-nezalezhnoji-ekspertyzy-stanu-richky-babky

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.