Прокуратура вимагає передати гідроспоруди найбільшого водосховища у Менському регіоні у комунальну власність територіальних громад

Менський місцевий прокурор звернувся до суду з позовом, в якому вимагає визнати протиправною бездіяльність однієї з територіальних громад Городнянського району та зобов’язати орган самоврядування вчинити дії щодо набуття у комунальну власність майна інженерної інфраструктури водних об’єктів: земляної греблі, водоскидної споруди греблі, каналів протяжністю 3,2 км та інших гідроспоруд, що входять до меліоративної внутрішньогосподарської осушувально - зволожувальної системи «Тимошково», що раніше перебувала на балансі КСП «Росія» .
Дана гідротехнічна система збудована та введена в експлуатацію у минулому столітті з метою підвищення ефективності використання перезволожених сільськогосподарських угідь, розташованих у Городнянському районі. У 1982-1985 роках у складі системи також збудовано водосховище «Черемошне» площею водного дзеркала 140 га об’ємом 2 560 тис. м3.
Наразі гідроспоруди на водосховищі перебувають у занедбаному стані. Місцеві органи влади більше 10 років належних заходів щодо збереження та технічного обслуговування вказаних об’єктів, всупереч вимогам чинного законодавства, не вживають. Відтак, у разі виникнення надзвичайної ситуації, розташованому поряд місту з населенням понад 10 тисяч осіб може загрожувати техногенна небезпека.
Пресслужба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє