Чернігів – Київ: веб-зустріч "Живі, поки пам’ятаємо"
27 серпня Чернігівський обласний молодіжний центр спільно з Українським інститутом національної пам’яті та спільнотою учасників бойових дій в російсько-українській війні Чернігівщини провели вебнар «Живі, поки пам’ятаємо» за участю представників Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій та військовослужбовців Збройних Сил до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

руки
День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України відзначається 29 серпня – саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових. Ціною власного життя вони зупинили навалу окупантів.
Наскільки осмислено вже їхній подвиг?
З чого і як формується історична пам’ять суспільства?
Учасники дискусії шукали відповіді на ці запитання.
За словами Сергія Бутка, представника Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області, день пам’яті є шаною Захисників України – від часів Русі, Гетьманщини, нашої державності в часи Української революції 1917-1921 років, Карпатської України 1939 року, УПА і сучасної російсько-української війни.
«Символом цього дня за ініціативою учасників російсько-української війни став сонях. Соняшниковими полями проривалися наші воїни, соняшник прикривав знесилений та поранених, ставав останнім прихистком для загиблих. І водночас, обвуглений сонях – це символ відродження та нескореності. Про це має знати все суспільство», - наголосив представник Інституту національної пам’яті.
Як дуже влучно зазначила Наталя Зарецька, завідувачка відділом забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій, Іловайська операція стала потужним символом незалежності та готовності за неї боротися.
«Пам’ять – це місточок між минулим та майбутнім. Минуле надихає нас досвідом, дає опору та підтримку. Майбутнє – надає сенс та сили для руху вперед», - означала пані Зарецька.
Олена Нагорна, офіцер-психолог Збройних Сил України наголосила на важливості розуміння тези, що армія, суспільство та держава – єдині. «Це не просто спільний рух в одному напрямку, а глибока відповідальність як за минуле, так і наслідки сьогодення, тож, відповідно, і за майбутнє», - сказала пані Нагорна.
Павло Славинський, модератор заходу, учасник бойових дій в російсько-українській війні, психолог впевнений, що набуття подіями та символами сьогодення дадуть можливість більш чітко сформувати перспективи руху та розвитку. Причому, важливо не тільки на загальнодержавному рівні, а й на рівні територіальних громад та спільнот.
За результатами зустрічі було вирішено започаткувати на базі Чернігівського обласного молодіжного центру у взаємодії з представництвом Українського інститутом національної пам’яті у Чернігівській області формування «Банку ідей та пропозиції» щодо вшанування захисників держави та підвищення рівня громадянської свідомості у місцевій громаді.
Анастасія Горшкова, Чернігівський обласний молодіжний центр
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.