У Чернігівській ОДА тримають на контролі питання інвентаризації полезахисних лісових смуг
18 серпня заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко провів нараду з питань інвентаризації полезахисних лісових смуг та передачі лісових ділянок у комунальну власність ОТГ.

Участь в обговоренні взяли генеральний директор Комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» Олександр Клишта, начальник аналітичного відділу Управління комунального майна Ірина Замерлова, перший заступник начальника головного управління Держгеокадастру в області Надія Чіпак, заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Жук, представники профільних департаментів та управлінь ОДА.
Учасники розглянули Постанову КМУ №650 «Про затвердження Правил утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення» від 22 липня 2020 року. Обговорили роль і місце облдержадміністрації та профільних департаментів у питанні утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення, а також порядок передачі комунальних лісів на баланс ОТГ.
Полезахисні лісові смуги необхідно охороняти від пожеж, незаконних рубок, пошкоджень, ослаблення, захисту від шкідників і хвороб та іншого шкідливого впливу.
- У 2016 році таких насаджень в області було зареєстровано близько 10 тисяч гектарів. Для з’ясування стану лісосмуг, їх площ та задля визначення їх меж потрібно провести інвентаризацію насаджень, - повідомив Олександр Савченко.
Згідно з постановою №650, заходи з утримання та збереження полезахисних лісових смуг проводяться землекористувачами на підставі матеріалів лісовпорядкування або обстежень комісією з метою визначення необхідності проведення невідкладних заходів з поліпшення їх санітарного стану. У Постанові також вказаний типовий договір з внесеними до нього змінами.
– Будемо рекомендувати громадам прийняти на баланс ці території та впорядкувати їх відповідно до законодавства, – сказав Олександр Савченко.
В ході наради обговорили питання незаконних рубок державного лісу та електронного обліку деревини. Розглянули звернення депутатів Срібнянської селищної ради щодо незаконної вирубки лісу та передачі земель лісогосподарського призначення комунальної власності на баланс об’єднаних територіальних громад.
За словами Олександра Клишти, усі рубки на території даної селищної ради проводяться місцевим підприємством агролісгоспу на підставі дозвільних документів, відповідно до закону, але є території з невизначеним користувачем. Наразі відправлено запит до Срібнянської селищної ради для з’ясування підтвердженого факту вирубки та отримання картосхеми територій вказаних у зверненні.
Щодо питання передачі земель на баланс територіальних громад, то за словами генерального директора Чернігівоблагролісу, на сьогодні механізм не розроблений. У розпорядженні Чернігівської обласної ради від 2 грудня 2019 року вказано, що перед процедурою передачі на баланс ОТГ земельних ділянок лісогосподарського призначення слід провести інвентаризацію, але хто саме має проводити не зазначено. Для законної передачі земельних ділянок повинен бути створений відповідний план дій.
Однак, у випадку визначення балансоутримувачем лісових насаджень територіальну громаду, вона зобов’язана попередньо створити комунальне лісогосподарське підприємство, яке проводитиме лісовпорядкування, картографічну роботу та створюватиме проєкти розвитку, охорони та захисту лісу.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Поки триває відновлення електропостачання, всі критичні служби діють за відпрацьованим планом – В’ячеслав Чаус про ліквідацію наслідків обстрілів енергосистеми 10:19
Ліквідація наслідків обстрілів енергооб’єктів російськими терористами – з цього питання начальник ОВА В’ячеслав Чаус провів термінове засідання обласної комісії з питань з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Залучено і всіх комунальні служби міста Чернігова.
«Вистояли. Вижили. Переможемо»: у Чернігові презентували фільм про захисників і захисниць та вручили почесні нагороди 09:38
Традиційно 1 жовтня українці відзначають День захисників і захисниць. В обласному центрі вітали військовослужбовців, рятувальників і правоохоронців.
День захисників та захисниць України: у Чернігові вшанували воїнів та підняли «Прапор Надії» 09:16
Учора у Чернігові біля Катерининської церкви замайорів «Прапор Надії». Це символ віри у повернення українських полонених і зниклих безвісти. Його підняв колишній військовополонений, воїн 119 окремої бригади Регіонального управління Сил ТрО «Північ» Сергій Маценко.
2 жовтня: цей день в Україні і світі 09:12
2 жовтня відзначають Міжнародний день боротьби проти насилля, Міжнародний день соціального педагога, Всесвітній день без алкоголю, Всесвітній день сільськогосподарських тварин, Всесвітній день повітряної кульки, Всесвітній день гри, День аудіофіла.
Прилуцькі поліцейські затримали чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень власній матері 11:31
Оперативники Прилуцького районного відділу поліції затримали 45-річного мешканця Линовицької громади, який завдав своїй 70-річній матері тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до її смерті. Чоловікові загрожує до 10 років позбавлення волі.