Козелецьким районним судом рибних браконьєрів притягнуто до відповідальності
Козелецьким районним судом протягом липня - серпня 2020 року винесено ряд рішень про визнання винними правопорушників у скоєнні адміністративних правопорушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства).

Так, відповідно до рішення суду від сьомого липня житель м. Київ сплатить збитки та штраф на користь держави у розмірі 816 грн та 340 грн відповідно.
Нагадаємо, що дане порушення було зафіксовано Чернігівським рибоохоронним патрулем першого червня на р. Десна, поблизу с. Морівськ Козелецького району. Правопорушники за допомогою сітки зяберної (одностінної) виловили 5 кг риби: карась сріблястий – 3 екз., лин – 2 шт. та по 1 екз. судака і окуня.
Рішенням суду від 21 липня зобов’язано жителя с. Євминка Козелецького району сплатити збитки та штраф на користь держави у розмірі 1 751 грн та 340 грн відповідно.
Дане порушення було зафіксовано рибпатрулем п’ятого червня на р. Десна, біля с. Євминка. Правопрорушник за допомогою сітки зяберної (одностінної) виловив 8 кг риби: лящ - 7 екз., карась сріблястий – 3 екз. та білизна 2 екз.
Згідно з рішенням суду від третього серпня житель с. Євминка сплатить збитки та штраф на користь держави у розмірі 2 125 грн та 340 грн відповідно.
Чернігівським рибоохоронним патрулем було виявлено даного правопорушника шостого травня р. Десна, біля м. Остер. Браконьєр за допомогою сітки зяберної (одностінної) виловив 7 кг риби: плітка – 14 екз., та по 5 екз. ляща і окуня.
Крім того, суд зобов’язав кожного порушника сплатити судовий збір у розмірі 420 грн.
Після винесення рішення суду у порушників є 15 днів для добровільної сплати штрафу. Якщо у зазначений термін штраф не сплачено постанова надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. В такому випадку сума штрафу подвоюється. Збитки сплачуються у розмірі, визначеному рішенням суду.
Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що за грубе порушення Правил рибальства (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову - вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел. Також вилов водних біоресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену добову норму вилову), відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачений штраф у розмірі від 340 до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів.
За незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 249 ККУ. Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 3 400 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею - караються штрафом від 3 400 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).