Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 29 вересня, 13:23:12

Яка підготовка потрібна військовим зв’язківцям?

08.08.2020   13:53Агенцiя

В сучасних умовах проходження військової служби рівень підготовки зв’язківців кожного року значно покращується. Це обумовлено в першу чергу оснащенням новітніх засобів зв’язку, таких як «Harris», що використовуються для зв'язку на великих відстанях, «Motorola» та інших.

Сучасна апаратура, іноземна мова та практика – основа навчання зв’язківців

Наразі навчають воїнів-зв’язківців у спеціалізованих навчальних закладах, зокрема це 179-й об'єднаний навчально-тренувальний центр, що дислокується в Полтаві. Там вони проходять курси лідерства, базову і фахову підготовку. Якщо на курсах лідерства спеціалістів готують протягом місяця, то фахова підготовка триває близько чотирьох місяців. Під час базової підготовки їх навчають загальновійськовим предметам навчання, а фахова підготовка передбачає поглиблене навчання зв’язківців відповідно до своєї спеціальності. Після проходження кожного напрямку підготовки видається відповідний документ про здобуту освіту.

- Система підготовки зв’язківців суттєво покращилася. Зараз дуже багато висококваліфікованих спеціалістів, які можуть навчати молодь, новітня техніка та інші критерії, що впливають на якісну підготовку. В 90-х роках ми навчалися на застарілих зразках радянської техніки, яка вирізнялася великими габаритами, да і можливості цієї техніки були зовсім не потужні. Наразі старого парку апаратури зв’язку вже немає і ми повністю перейшли на сучасні аналоги та зразки цифрового зв’язку, зокрема і закордонного виробництва. В цій апаратурі документація переважно іноземною мовою, тобто треба знати і англійську мову аби досконало вивчити характеристики. Наразі чекаємо надходження у війська автомобільної техніки, яка б замінила застарілі зразки, - розповів начальник групи бойової підготовки однієї з військових частин зв'язку Сергій Знак.
Практична складова відіграє не менш важливу роль у підготовці військових зв’язківців.
- Кожного місяця керівництвом військових частин в програмах бойової підготовки передбачаються різноманітні навчання з виїздом в райони зосередження на декілька днів. Тобто це марш, розгортання вузла зв’язку, рекогносцирування місцевості тощо. Це також велика практика для наших військових щодо якісного виконання своїх функціональних обов’язків, - підкреслив Сергій Знак.
На думку командирів, у війську повинен бути присутній стимулюючий фактор, не виключенням з цього і є війська зв’язку.
- Я проводжу аналогію з іншими країнами, як там проходять військову службу бійці. Вважаю, що повинен бути стимул професійно та кар’єрно зростати для зв’язківців і також це потрібно відображати в грошовому еквіваленті. Наприклад, є посада – водій-електрик. Якщо цей військовий паралельно опановує іншу спеціальність – він отримує доплату до грошового забезпечення, - зауважив начальник штабу-перший заступник командира батальйону мобільних вузлів зв’язку Роман Клинко.

Професія військового зв’язківця повинна бути цікавою

На думку командирів, для молодих спеціалістів зв’язку ця професія перш за все повинна бути цікавою.

- Раніше практично всіх молодих воїнів, які потрапляли в нашу частину, ми навчали самі, в першу чергу все було зосереджено на практиці. Зараз, нам певним чином легше, адже до нас прибувають вже підготовлені фахівці з навчального центру. У них вже є теоретичні знання, а ми більше зосереджуємося на практиці. Молодь, що приходить в нашу частину, одразу ж потрапляє в новітні інформаційні технології – і багатьом це дуже цікаво. На заняттях ми акцентуємо велику увагу на досить цікавих темах з сучасного зв’язку, - зазначив Роман Клинко.
Практичний досвід і глибокі знання з питань військового зв’язку армійці здобувають і в районі проведення операції об’єднаних сил. Там головне – виконати поставлене завдання не лише якісно, але і в стислі часові показники, інколи- навіть нестандартними методами.

Змагання зв’язківців – важливий етап перевірки набутого досвіду

Закріплюють свої знання військові під час різного роду навчань, тренувань та змагань. Так, нещодавно проводився конкурс «Кращий фахівець зв’язку», де кожен військовослужбовець повинен був продемонструвати всім свої професійні якості.

- На початках у кожній військовій частині проводиться конкурс на кращого зв’язківця, згодом йде змагання в оперативних командуваннях та командуванні Сухопутних військ. Тут загалом і можна перевірити знання підлеглих. Кожен змагається у своєму фаху. Так, спеціалісти радіозв’язку відпрацьовують навчальні питання на радіостанціях типу “Motorola” та “Harris”, зокрема це прошивка радіостанцій, входження у зв'язок тощо. Поряд з ними змагається група звязківців-телекомунікаційників та фахівців транкінгового радіозв'язку, який призначений для забезпечення голосового зв'язку між великою кількістю рухомих абонентів при обмеженій кількості радіоканалів. При цьому на турнірі йде відпрацювання і загальновійськових нормативів, таких як стрільба по мішенях та інші дисципліни. В таких змаганнях важливий і час виконання, і якість. В першу чергу - це вдосконалення навичок воїнів-зв’язківців. Наприкінці тут йде відпрацювання нормативів у складі груп на кращий екіпаж командно-штабної машини, до складу якої входять начальник апаратної, механік та водій. На цьому етапі йде повне розгортання апаратної, супутників і при певному навантаженні конкурсанти входять у зв'язок. Також передбачена і евакуація умовного пораненого та надання першої медичної допомоги. Цьогоріч, на етапі змагання серед військових частин оперативного командування «Північ» ми зайняли перше місце, що певним чином підкреслює рівень знань наших підлеглих, - розповів Сергій Знак.

В подальшому за всіма виконаними нормативами визначається кращий екіпаж. В такому турнірі край важлива і злагодженість підрозділу, і особиста підготовка кожного військовослужбовця, і обмін досвідом.

Ігор Березинський, спеціальний кореспондент (м.Чернігів) Інформагентства МО України АрміяInform

Останні новини Чернігівщини

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків 12:01

За належної взаємодії прокурорів Чернігівської обласної прокуратури, слідчих СУ ГУНП в Чернігівській області та оперативних працівників УСР в Чернігівській області ДСР НП України викрито групу осіб, які налагодили схему збуту наркотичних засобів на території м. Ніжина Чернігівської області.

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім 11:58

Співробітники ювенальної превенції Прилуцького районного відділу поліції склали два адміністративні протоколи на продавця магазину в Талалаївській громаді, який продав алкоголь неповнолітнім.

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій 11:56

У зв'язку зі зверненням Чернігівської міської ради до Уряду з проханням провести екстрене засідання Штабу з підготовки до опалювального сезону під час воєнного стану, щоб не допустити зрив опалювального сезону у місті, відповідаємо на найактуальніші питання, пов’язані з цим рішенням.

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло 11:52

Міська рада продовжує роботу з покращення медичних послуг та медобслуговування в Ніжинській громаді, залучаючи в місто молодих спеціалістів.

Потужна інформаційна підтримка та реальна допомога у відбудові: Чернігівщина та Франція поглиблюють партнерські відносини 11:48

Найближчим часом до області надійде 6 мостів, будматеріали та інша гуманітарна допомога від Франції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини