Збереження довкілля, охорона природних ресурсів та відновлення природного ландшафту - це сучасний тренд, якого дотримується Чернігівщина
Одним із важливих питань, що перебуває на контролі Чернігівської облдержадміністрації, є збереження самосійних лісів. Зазвичай вони виростають на малопродуктивних і деградованих землях, на закинутих територіях колишніх колгоспних пасовищ чи полів.

За 20-30 минулих років в області з’явилося чимало таких лісових ділянок. І хоча ліс там ще не досяг стиглості (яка робить його цінним не лише екологічним, а й економічним ресурсом), часто його вже починають вирубувати.
Щоб ефективно протидіяти знищенню самосійних лісів, необхідно провести інвентаризацію земель та змінити їхнє цільове призначення відповідно до результатів аудиту.
— Чернігівська ОДА рятує самосійні ліси. У 2020 році Чернігівська ОДА вперше за останні шість років проводить інвентаризацію земель несільськогосподарського призначення на території області. Загальна площа земельних ділянок різних категорій, які планується інвентаризувати — 10,4 тисячі гектарів, в тому числі лісовкритих — біля трьох тисяч. Для цього виділено 2,6 мільйона гривень, — зазначив голова ОДА Андрій Прокопенко.
За його словами, в результаті проведення інвентаризації буде створена повноцінна база даних про земельні ресурси області та її природний потенціал. Влада отримає можливість організації постійного контролю за використанням земель. Буде сформований перелік інвестиційно-привабливих земельних ділянок і права оренди на них будуть виставлені на аукціон.
Надзвичайно важливо зберегти заліснену територію, тому Чернігівська облдержадміністрація разом з ГУ Держгеокадастру та обласним управлінням лісового та мисливського господарства проводять роботу стосовно консервації даних земельних ділянок та передачі їх до лісового фонду області.
Лісгоспи спільно з районними відділами Держгеокадастру визначають і уточнюють перелік таких ділянок та з'ясовують їхню категорію. Передача земель можлива після інвентаризації та віднесення їх до земель лісогосподарського призначення. Інший шлях — консервація даних територій (припинення господарського використання на визначений строк та залуження або заліснення).
На сьогодні в області проводиться масштабна робота зі збереження лісів та збільшення їх площі. Приміром, у березні 2020 року ДП «Остерське лісове господарство» отримало дозвіл на підготовку документації для відведення близько 200 гектарів у постійне користування, ведення лісового господарства та пов’язаних з ним послуг.
На Чернігівщині працює штаб з протидії незаконним рубкам лісів та діяльності нелегальних деревообробних пунктів на території області. Профільні служби та структури проводять системні заходи з недопущення та усунення порушень законодавства у сфері лісокористування. Впроваджується електронний облік деревини на підприємствах КП «Чернігівоблагроліс», ведеться робота з припинення незаконних рубок. Також електронний облік деревини використовують у національних природних парках «Ічнянський» та «Мезинський».
Збереження екології — один з пріоритетів Чернігівської ОДА. Тільки у травні цього року за ініціативою облдержадміністрації природно-ландшафтний заповідний фонд поповнили п’ять об’єктів: ландшафтний заказник “Засенкове” у Прилуцькому районі, орнітологічний заказник “Кулик” на Козелеччині та три у Ріпкинському районі — гідрологічний заказник “Верхній Болгач”, ботанічні пам’ятники природи “Лизунові дуби” і “Бурковинщинський дуб”.
Таким чином, Чернігівська область посідає перше місце в Україні за кількістю заповідних об’єктів (674 об’єкти).
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.