В поліції Чернігівщини запровадять систему "Custody Records"
Представник Управління дотримання прав людини Національної поліції України в Чернігівській області Лариса Борисенко розказала про принцип роботи системи автоматичного обліку затриманих осіб «Custody Records».

Нині система вже ефективно впроваджена в ізоляторах тимчасового тримання у чотирьох містах: Сарни, Кропивницький, Херсон та Дніпро.
Поступово керівництво Національної поліції України планує розширити функціонування цієї системи не тільки в ІТТ, а і у всіх територіальних підрозділах поліції.
Система «Custody Records» запроваджується як з метою захисту поліцейського від можливих неправдивих звинувачень у неправомірних діях, так і для захисту затриманого громадянина в частині забезпечення дотримання прав людини, законності тримання під вартою, гарантування безпечного середовища, а також виявлення порушень процесуальних прав та гарантій громадян.
«Custody Records» передбачає повну відеофіксацію всіх дій поліцейських з моменту затримання громадянина до поміщення його в ізолятор тимчасового тримання або звільнення. Система буде автоматизувати роботу поліцейського та виключати можливість незаконного поводження, - сказала Лариса Борисенко.
Пересування затриманого відбуватиметься лише у чітко визначених службових приміщеннях, де є відеофіксація (окрім кімнати для проведення медичного огляду). Одночасно це відео передаватиметься до дата-центру Національної поліції України.
Таким чином процес затримання фіксуватимуть боді-камери поліцейських, потім відео записуватиметься у спецавто, яке слідуватиме до територіального відділу поліції або ізолятора тимчасового тримання. Далі відеофіксація відбуватиметься під час спілкування правоохоронців з підозрюваним у кімнатах для затриманих осіб, для проведення слідчих дій, для очікування спілкування зі службовими особами, відповідальними за перебування затриманих. Тобто буде відбуватись безперервне відеоспостереження та фіксація дій як поліцейських, так і затриманих осіб, - підкреслює Лариса Борисенко.
Затриману особу у територіальному відділі поліції або ізоляторі тимчасового тримання зустрічатиме співробітник, відповідальний за затриманих (інспектор з дотримання прав людини). Він пояснюватиме затриманому, що все записується на відеокамеру.
В окремій кімнаті під відео- та аудіозапис інспектор буде проводити з ним перше інтерв’ю та робити відповідні позначки в системі. Якщо затриманий виявить бажання поскаржитися на дії правоохоронців, інспектор з дотримання прав людини одразу передаватиме інформацію до Департаменту внутрішньої системи або Державного бюро розслідувань.
Система «Custody Records» буде автоматизувати роботу поліцейського та виключати можливість незаконного поводження, у тому числі й протягом усього часу перебування утримуваної особи в ізоляторі тимчасового тримання.
Управління дотримання прав людини Національної поліції в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Наша артилерія насипає! 11:40
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41
Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.
На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).