Прозора організація залізничних перевезень – суттєво знизить витрати зерновиробників
Голова обласної держадміністрації Андрій Прокопенко разом із першим заступником голови ОДА Віталієм Загайним провели зустріч із підприємцем Віктором Кияновським та членом логістичного комітету Європейської Бізнес Асоціації Юрієм Щукліним.
Під час зустрічі були обговорені проблеми, які виникають у чернігівських аграріїв під час транспортування зібраного врожаю до портів.
Проблема актуальна і вимагає вирішення вже не один рік. Оскільки наша область найбільш віддалена від Чорноморських портів, то для аграріїв це додаткові витрати на логістику.
Особливої уваги заслуговує постійна загроза неотримання доступу зерновиробників до послуги залізничних перевезень і, відповідно, вивезення врожаю.
Для аграрного сектору Чернігівщини вкрай важливо, щоб "Укрзалізниця" надала можливість вже зараз замовити послуги жовтневих перевезень (з забезпеченням частки пропускної здатності)...
Як було наголошено, ідеальним рішенням могло б бути підписання форвардних контрактів для планування послуг з перевезення врожаю.
Запропоновані варіанти рішень:
- укладення довгострокових угод із гнучкими умовами щодо початку надання послуг;
- раннє планування із залученням приватного парку (вагони замовника) та його погодження залізницею;
- погодження РРМП (розклад руху маршрутних поїздів) в вагонах замовника за 3-6 місяців.
В ході наради її учасники домовились напрацьовати покроковий механізм реалізації запропонованих рішень і направити до Прем'єр-міністра України звернення з ініціативою нормативно закріпити пропозиції зерновиробників.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині викрито схему викрадення та збуту пального, призначеного для потреб оборони 17:27
Спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону спільно з Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві за оперативного супроводу УСР в Чернігівській області та ГВЗВВБ «Центр» ДПС України викрито схему незаконного викрадення палива, яке належало одному з прикордонних підрозділів Чернігівської області.
Сонячна енергетика для медичних закладів: Чернігів і Rotary Club продовжують співпрацю 16:49
5 лютого Чернігів відвідали представники Rotary Club «Kyiv–Capital» — партнери Чернігівської міської територіальної громади, за підтримки яких уже реалізовано важливий соціальний проєкт та триває підготовка до впровадження наступної ініціативи.
Чернігівщина реалізує Резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»: підбито підсумки моніторингу за 2025 рік 14:47
Відбулося чергове засідання Коаліції «Чернігівщина 1325», ключовою темою якого став моніторинг виконання Плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року в Чернігівській області у 2025 році.
6 проєктів Чернігівщини відібрано для фінансування в межах Програми відновлення України III (транш В) 09:43
Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін провів засідання Експертної робочої групи з питань ініціювання, підготовки, супроводження та реалізації спільних з Європейським інвестиційним банком проєктів в рамках
Генеральний секретар НАТО ознайомився з роботою об’єкту енергетики та пункта незламності в Чернігові 09:42
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте з офіційним візитом на Чернігівщині. Він оглянув один з енергооб’єктів у регіоні, який зазнав ворожих ударів. Також ознайомився з роботою пункта незламності.