Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 червня, 08:36:59

COVID-19 у Чернігові: важких випадків більшає

30.06.2020   18:06Агенцiя

У ці вихідні в Чернігові від COVID-19 померла ще одна людина. Це чоловік 68 років з багатьма супутніми хворобами.

Він був госпіталізований до стаціонару, але зусилля лікарів для його порятунку результатів, на жаль, не дали. Про це на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді повідомив керівник міського управління охорони здоров’я Владислав Кухар.

Він вкотре публічно звернувся до всіх містян літнього віку, а також людей, які мають важкі супутні захворювання – обміну речовин або серцево-судинної системи, - з закликом по можливості утримуватися від походів у місця зі скупченням людей (супермаркети, громадський транспорт тощо) щоби захистити себе.

У статистичному вимірі захворюваність на COVID-19 за цей тиждень у Чернігові не найвища, зазначив він. І коефіцієнт летальності (співвідношення померлих і хворих) від цієї хвороби по Чернігову загалом менший ніж по Україні. На сьогоднішній день по Україні він складає 2,6, по нашій області - 1,68 і безпосередньо по Чернігову - 1,46. Але це не є достатньою підставою щоби думати, ніби біда нас минула.

- Я хочу звернутися до чернігівців з тим питанням, на якому чомусь не акцентував керівник управління, - зауважив у ході обговорення на нараді чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. - Кількість людей у стаціонарі в нас потроху збільшується. Серед них усе більше людей з пневмонією (зараз з 17 госпіталізованих у місті хворих на ковід пневмонія у 15). І перебіг її стає все більш тяжкий для хворих. Тобто є статистика, яка не дуже гарна. Раніше в нас була легша симптоматика, а сьогодні вона вже більш ускладнена, за словами лікарів.

Також він нагадав і про економічні застереження: якщо захворюваність у регіоні нижча ніж у середньому по Україні – тоді місцевим органам влади надається повноваження на певні послаблення заходів карантину. Якщо ж статистика буде «зашкалювати» – такого права не буде і всі карантинні обмеження торкатимуться нас максимально. А це означає знову заборону працювати багатьом бізнесам і неможливість заробляти свою заробітну плату їх працівникам. Щоб цьому запобігати, посильні способи захисту себе від інфекції – хоч вони всьому суспільству і дуже набридли - але має застосовувати кожен.

Також на нараді було озвучено, що лікарям комунальних медичних закладів Чернігова підвищена оплата за роботу з COVID-19 за травень виплачена в розмірах, передбачених постановою Кабінету міністрів України (до 300%). За червень кошти ще не надходили. Разом з тим, державне фінансування цього підвищення оплати не було достатнім. Тому по деяких закладах ці виплачені кошти тимчасово запозичені з фінансування за інші медичні послуги, доповів Владислав Кухар.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються 19:51

11 червня 2021 року ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики “Сіверські музичні вечори”, присвячений 250-річчю Людвіга ван Бетховена, повернувся на сцену Чернігівського обласного філармонійного центру — втретє. Двічі його переривали наступи пандемії.

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів 19:44

Аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з вибухами боєприпасів часів минулих війн, загибелі й травмування людей від них

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19 19:37

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 12 червня в області зафіксовано 54 нові випадки COVID-19.

Форум медійників Чернігівщини: хто переміг у конкурсі "Медіа Че"? 11:20

11 червня, в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбувся традиційний обласний форум медійників Чернігівщини, приурочений до нещодавнього Дня журналіста.

Умови в'їзду до інших країн для українців 11:12

Триває сезон відпусток, тож нагадуємо, що через COVID-19 при відвідуванні популярних туристичних напрямків діє низка обмежень і вимог.