Чернігівська поліція розслідує кримінальне провадження за фактом незаконного збуту інформації з бази даних
Правоохоронці провели обшук у киянина, що продавав інформацію з обмеженим доступом щодо експортно-імпортних операцій в Україні.
Працівники відділу протидії кіберзлочинам в Чернігівській області спільно з кіберфахівцями Управління СБУ та слідчими Чернігівського відділу поліції провели санкціонований обшук із залученням бійців роти поліції особливого призначення.
Обшук проводили у квартирі багатоповерхового елітного будинку в Києві, де фігурант справи зберігав техніку, яку використовував для вчинення кримінального правопорушення. У ході обшуків були вилучені ноутбук і смартфон.
Правоохоронці встановили, що 24-річний киянин через закриті групи в одному з месенджерів незаконно збував інформацію з обмеженим доступом, а саме - бази даних однієї з державних служб за 2019 рік.
Відповідні оголошення про продаж інформації з обмеженим доступом виявили чернігівські працівники відділу протидії кіберзлочинам.
За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361-2 Кримінального кодексу України (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в комп'ютерах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації).
Санкція статті передбачає до 2 років позбавлення волі.
Нині встановлюється джерело витоку інформації.
Триває досудове розслідування.
За матеріалами відділу протидії кіберзлочинам
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 12:20
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
На Чернігівщині викрито лікарку ВЛК, яка за грошову винагороду встановлювала фіктивні діагнози для ухилення від мобілізації 12:19
У межах програми з викриття протиправних дій службових осіб військово-лікарської комісії «Зворотній бік ТЦК та ВЛК» за процесуального керівництва Деснянської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомлено про підозру члену військово-лікарської комісії одного з РТЦК та СП на Чернігівщині за ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей).
Які платформи ШІ можуть полегшити роботу редакцій: поради експерта 10:21
Claude, ChatGPT, Perplexity, NotebookLM, ElevenLabs та інші сервіси штучного інтелекту можуть суттєво полегшити роботу медійників під час створення контенту.
«Точка опори» та «Досвід має значення»: стартували нові програми підтримки бізнесу та ринку праці 10:09
У фокусі онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу», що відбулася наприкінці минулого тижня, – дві нові урядові програми «Точка опори» та «Досвід має значення».
Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини 09:16
З 25 до 26 квітня у Кам'янець-Подільському Хмельницької області відбувся ІІ етап Кубка України з легкої атлетики з метань, а також всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань на честь олімпійських чемпіонів Фаїна Мельник та Анатолій Бондарчук.