Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 травня, 16:31:13

В облараді обговорили питання реорганізації Чернігівського центру радіаційного захисту та оздоровлення населення

24.06.2020   10:49Агенцiя

23 червня перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук провів нараду із розгляду звернення комітету з питань охорони здоров'я Громадської ради при Чернігівській обласній держадміністрації щодо ніби неправомірних рішень обласної представницької та виконавчої влади стосовно «фактичної ліквідації» комунального некомерційного підприємства «Чернігівський центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» (ЧОЦРЗОН).

В роботі засідання взяли участь автор звернення, написаного за дорученням профільного комітету Громадської ради при ОДА, його очільник, завідувач поліклінічного відділення ЧОЦРЗОН, лікар-гематолог Іван Осадців, член комітету з питань охорони здоров'я при Громадської ради при ОДА В'ячеслав Родимченко, керівники структурних підрозділів обласної виконавчої влади та профільних медичних закладів комунальної власності обласної ради – начальник управління охорони здоров'я ОДА Петро Гармаш, заступник директора Департаменту фінансів ОДА Любов Жукова, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО, генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» Микола Дейкун, генеральний директор  комунального некомерційного підприємства  "Чернігівська обласна лікарня" Чернігівської обласної ради  Андрій Жиденко, відповідальні працівники виконавчого апарату обласної ради та представники засобів масової інформації.

Як було наголошено після виступу автора зазначеного звернення, у зв'язку з початком другого етапу медичної реформи Чернігівський ОЦРЗОН потрапив, як і немало інших спеціалізованих медичних закладів, під так звану «червону лінію» недостатнього фінансування. Було скорочено посаду головного лікаря, якого призначили головою комісії з реорганізації закладу з умовою скорочення штату наполовину. Такі ж умови були висунуті і низці інших спеціалізованих лікувальних установ.

Саме тому, з метою вирішення зазначеної наболілої проблеми, обласна рада ще до початку розгортання другого (квітневого) етапу медичної реформи, провела 20 березня поточного року двадцять другу позачергову сесію 7 скликання, на якій прийняла обласну Програму розвитку, підтримки комунальних закладів охорони здоров'я Чернігівської обласної ради та надання населенню медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на 2020-2021 роки.

Під її виконання (аби не допустити значного скорочення штату працівників, їх зарплат, не знизити якість надання медичних послуг населенню тощо) народні обранці передбачили виділення коштів з обласного бюджету в розмірі 366 967,6 тис. грн. Заодно було затверджено і рішення про реорганізацію комунальних некомерційних підприємств Чернігівської обласної ради (КНП) - «Чернігівський обласний госпіталь ветеранів війни», КНП «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення», КНП «Чернігівський обласний шкірно-венерологічний диспансер» - шляхом приєднання до КНП «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради, інші нормативні акти. Також депутати обласної ради прийняли цілу низку звернень до вищих органів державної влади стосовно недопущення прийняття рішень, які зашкодять подальшому розвитку галузі охорони здоров'я на теренах країни.

Як результат, більшість працівників перерахованих спеціалізованих медичних закладів, завдяки приєднанню до основного лікувального підприємства зберегли робочі місця, але до повного розв'язання, спричиненої не чітко продуманим реформуванням, проблеми, як зазначали спікери зібрання, ще потрібен час.

Кроки назустріч збереженню спеціалізованих медичних закладів вже стараються робити і в уряді. А, отже, як наголосили учасники наради з питання реорганізації Чернігівського центру радіаційного захисту та оздоровлення населення (а логічно й інших лікувальних установ), «світло в кінці тунелю» ще можливо з'явиться, і такі заклади як ЧОЦРЗОН та інші спеціалізовані установи ще сторицею послужать громаді.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
 

Останні новини Чернігівщини

Завершується додатковий період реєстрації для участі в ЗНО

Завершується додатковий період реєстрації для участі в ЗНО 15:41

18 травня – останній день відправлення реєстраційних документів для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Дату подання документів визначають за відтиском штемпеля на поштовому конверті.

Прикордонники викрили схему з ввезення та розповсюдження контрафактного пального. В двох областях пройшли обшуки

Прикордонники викрили схему з ввезення та розповсюдження контрафактного пального. В двох областях пройшли обшуки 15:14

Співробітники Держприкордонслужби України під процесуальним керівництвом Київської міської прокурори спільно з ДФС та СБУ викрили схему, пов’язану з незаконним виробництвом та реалізацією контрафактного пального.

COVID-19 у Чернігові: показники зменшуються, але повільно

COVID-19 у Чернігові: показники зменшуються, але повільно 15:02

Станом на 18 травня Чернігівська область, як і більшість областей України, знаходиться у жовтій зоні за рівнем епідемічної небезпеки по розповсюдженню коронавірусної інфекції.

Меморіальний захід

Меморіальний захід "Пам’ятаємо! Боремося! Крим — це Україна!" 13:46

Меморіальний захід з нагоди Дня боротьби за права кримськотатарського народу та Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу відбувся в обласному центрі за участю голови облдержадміністрації Анни Коваленко, керівництва обласної та міської рад, представників духовенства, ГО «Кримська громада», інших громадських об’єднань, військовослужбовців Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, вихідців з Криму, учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил.

Правоохоронці викрили групу зловмисників, які утримували в неволі два десятки людей

Правоохоронці викрили групу зловмисників, які утримували в неволі два десятки людей 13:35

В спальному районі Чернігова у приватному будинку із заґратованими вікнами правоохоронці припинили діяльність так званого «реабілітаційного центру з ідеологічним одужанням», де проти волі утримувалися два десятки людей віком від 18 до 50-ти років.