Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 травня, 18:16:57

Прокуратурою підписано Меморандум про співпрацю з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги

23.06.2020   07:50Агенцiя

22 червня підписання Меморандуму між прокуратурою Чернігівської області та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області про співпрацю у реалізації проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».

Дотепер проєкт був пілотним і за сприяння фонду ООН ЮНІСЕФ діяв у шести областях України: Донецькій, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській та Харківській.

Спільним наказом Генерального прокурора та Міністра юстиції України його запроваджено на всій території України.

Метою підписання меморандуму є забезпечення організації скоординованої та ефективної комунікації між прокуратурою області та Регіональним центром в реалізації програми, у рамках якої неповнолітньому, який вперше підозрюється у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, може бути запропоновано пройти процедуру відновлення. Тобто – примиритися з потерпілим за участі адвоката системи безоплатної правової допомоги, який виступатиме у ролі посередника (медіатора). Процедура передбачає визнання неповнолітнім факту вчинення злочину, відшкодування збитків, надання підозрюваним та потерпілим згоди на участь у процедурі відновлення.

«Дитина, яка в силу певних обставин вчинила злочин, отримає шанс обрати правильний життєвий шлях. В Україні  вже є позитивні приклади дії програми. Тому нашим основним завданням є виведення неповнолітніх з кримінального провадження на ранніх стадіях та вжиття узгоджених заходів для їх ресоціалізації, щоб запобігти повторному вчиненню злочинів», - відмітив прокурор Чернігівської області Андрій Парусов.

Прокурор області зауважив, що дія такої програми сприятиме усуненню причин, що спонукають підлітків до вчинення протиправних дій, зниженню рівня злочинності та подоланню таких загроз як булінг, суїциди, домашнє насильство, а також створить умови для усвідомлення неповнолітніми відповідальності за свої вчинки та наслідків скоєного.

Директор Регіонального центру Ірина Протченко висловила готовність до співпраці. Заявила, що дітям, які вперше вчинили правопорушення, необхідно допомогти повернутися у суспільство. Це і є головним завданням відновного правосуддя.

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 63 нових випадки COVID-19

Виявлено 63 нових випадки COVID-19 17:29

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 18 травня в області зафіксовано 63 нових випадки COVID-19.

Завершується додатковий період реєстрації для участі в ЗНО

Завершується додатковий період реєстрації для участі в ЗНО 15:41

18 травня – останній день відправлення реєстраційних документів для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Дату подання документів визначають за відтиском штемпеля на поштовому конверті.

Прикордонники викрили схему з ввезення та розповсюдження контрафактного пального. В двох областях пройшли обшуки

Прикордонники викрили схему з ввезення та розповсюдження контрафактного пального. В двох областях пройшли обшуки 15:14

Співробітники Держприкордонслужби України під процесуальним керівництвом Київської міської прокурори спільно з ДФС та СБУ викрили схему, пов’язану з незаконним виробництвом та реалізацією контрафактного пального.

COVID-19 у Чернігові: показники зменшуються, але повільно

COVID-19 у Чернігові: показники зменшуються, але повільно 15:02

Станом на 18 травня Чернігівська область, як і більшість областей України, знаходиться у жовтій зоні за рівнем епідемічної небезпеки по розповсюдженню коронавірусної інфекції.

Меморіальний захід

Меморіальний захід "Пам’ятаємо! Боремося! Крим — це Україна!" 13:46

Меморіальний захід з нагоди Дня боротьби за права кримськотатарського народу та Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу відбувся в обласному центрі за участю голови облдержадміністрації Анни Коваленко, керівництва обласної та міської рад, представників духовенства, ГО «Кримська громада», інших громадських об’єднань, військовослужбовців Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, вихідців з Криму, учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил.