Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 22:25:29

У Чернігові обговорюють можливість будівництва Палацу спорту

20.06.2020   10:18Агенцiя

На зустрічі були присутні представники національних федерацій з різних видів спорту, які представлені у нашому місті, представники спортивних шкіл міста, депутати міської ради, начальники профільних управлінь та представники ТОВ «СпортПроект». У важливій для всіх мешканців міста дискусії взяв участь і чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Проходила зустріч у конференц-залі управління культури та туризму міської ради.

- Наразі важливо визначитися з локацією для будівництва Палацу спорту. Також мене турбує питання вартості його утримання на фоні негативної динаміки по розвитку економіки вцілому в Україні, і у Чернігові зокрема. Це затратний проєкт, але ми виходимо з того, що такий Палац необхідний в обласному центрі, - зауважив міський голова, вітаючи присутніх на початку зустрічі.

Начальник управління сім’ї, молоді та спорту міської ради Андрій Дериземля запропонував учасникам активно долучитись до дискусії. Зокрема, обговорити та визначити місцезнаходження Палацу, оптимальне наповнення видами спорту, або локаціями, які будуть там представлені, та функціональні потужності Палацу. Експлуатація цього об’єкта довготривала, тому потрібно зробити все правильно і підійти до цих питань дуже виважено.

- На мій погляд, проєктування і будівництво Палацу спорту в Чернігові - надзвичайно важливий проєкт. Побудова такого об’єкту - це вже нагальна необхідність для нашого міста. За часи незалежності спортивна інфраструктура довго не оновлювалася. Хоча за останні чотири роки ми зробили великі кроки: у нас велика кількість об’єктів, які були занедбані, вже відремонтовані. Але прийшов час щось нове сучасне будувати для спорту, для активного відпочинку, для оздоровлення, - зазначив він.

У ході обговорення представник проєктної організації ТОВ «СпортПроект» Володимир Шумілін продемонстрував презентацію "Чернігів спортивний – інфраструктура спорту майбутніх поколінь", де проаналізовані потреби й можливості міста, а також питання, навіщо потрібний такий об’єкт.

За словами міського голови, однією з початкових пропозицій для розташування Палацу була ділянка по вул.Пушкіна,1. Але ця локація не має перспективи розвитку, там обмежена територія, і якщо заїде багато спортсменів, на автобусах буде важко навіть розвернутися. Тобто там дуже мало місця, і не має можливості розширення цієї локації, вважає Владислав Атрошенко.

- Повноцінний великий об’єкт, який задовольняє всі вимоги по нормативам, які можуть бути заявлені, до прикладу, по міжнародним змаганням, на Пушкіна,1 неможливий, - констатував він.

Серед інших пропозицій: мікрорайони «Масани» та «ЗАЗ» (вул.Кільцева).

Більшість учасників дискусії підтримали локацію «ЗАЗ», біля вже збудованого футбольного комплексу. На їх думку, ця ділянка найбільш зручна, там гарна транспортна розв’язка і є достатньо площі для будівництва такого великого об’єкту. Крім того, як показує світова практика, всі великі спортивно-культурні комплекси завжди будуються на околицях міста.

- Якщо ми говоримо про те, щоб Палац спорту мав перспективи залучення учасників змагань з різних міст, то тут однозначний пріоритет – ЗАЗ. Раціонально було б використати всю інфраструктуру для створення спортивного містечка, а це і електричні й газові мережі, це і паркінг. Якщо проводитиметься багато різнопрофільних змагань, можливо побудувати і якийсь міні-готель, - прокоментував міський голова.

За результатами зустрічі Владислав Атрошенко зазначив, що це питання дуже серйозне. Важливо не тільки визначитися з місцем розташування Палацу, а й вивчити економічну сторону цього питання, оскільки економіка тут пріоритет. Тому він запропонував на чергову сесію міської ради, яка запланована на 25 червня, це питання поки не виносити. Після того, як пропозиції та побажання спортивної громади проєктантами та фахівцями структурних підрозділів міськради будуть ретельно вивчені й доопрацьовані, і прийматиметься зважене рішення.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.