Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 10 травня, 01:15:56

Голова Чернігівської ОДА взяв участь у загальноукраїнській нараді з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

17.06.2020   13:08Агенцiя

16 червня Прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль в онлайн-режимі провів нараду Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Учасники наради — голови ОДА, представники профільних Міністерств, центральних органів виконавчої влади.

Перше питання стосувалося заходів щодо запобігання та протидії пожежам у природних екосистемах у 2020 році.

Аномально високі температури та відсутність опадів несуть суттєву загрозу виникнення пожеж. Такі зміни клімату стали справжньою проблемою для природних екосистем. За останнє десятиліття у північних областях України тривалість посушливих періодів збільшилась на 10-15 діб.

У ряді регіонів вже зараз спостерігається найвищий — 5 клас пожежонебезпеки. У липні - серпні метеорологи також прогнозують перевищення температурної норми на 2-3°C.

Станом на 1 червня 2020 року на території Чернігівської області зареєстровано:

67 пожеж в лісових масивах на загальній площі 922,63 га. Наймасштабніша пожежа сталася у ДП "Чернігівський військовий лісгосп" біля с. Сорокошичі Козелецького району. Площа, пройдена вогнем, склала 731,6 га.

За цей же період минулого року сталося 96 лісових пожеж на загальній площі 223,81 га.

971 пожежа сталася через загоряння сухостою та сміття на відкритій місцевості на площі близько 3042,6 га.

У минулому році підпали спричинили 982 випадки загорянь на території близько 3458 га.

8 пожеж на торфовищах на загальній площі 95,3 га (Козелецький, Ніжинський, Ріпкинський, Сновський та Чернігівський райони). Наймасштабніша — на території Гончарівської селищної ради на підприємстві “Смолинський торфобрикетний завод”. Загальна площа горіння окремими осередками — близько 90 га.

Минулого року на торфовищах трапилося 4 пожежі на площі 5,82 га.

— Маємо робити все, щоб запобігати виникненню таких надзвичайних ситуацій. Передусім це готовність усіх структур до оперативного реагування. Не менш важливими є неухильне дотримання населенням правил поведінки з вогнем, — зазначив за підсумками наради голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко.

Він нагадав також про заходи, спрямовані на зміцнення матеріально-технічного забезпечення рятувальних бригад Чернігівщини.

В області діє затверджений «Комплексний план заходів щодо протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у весняно-літній період 2020 року».

У лісових господарствах області встановлено 37 пожежно-спостережних веж, з них – 34 обладнано телевізійними системами спостереження.

Коштом обласного бюджету придбали військовій частині А0665 (смт Десна) комплект радіостанції (вартістю 65 тис. грн.) для оперативної взаємодії військових пожежників з Управлінням ДСНС в області та пожежними підрозділами лісогосподарств.

На базі підприємств-лісокористувачів створено запас пального у кількості 55,9 тисячі літрів.

З регіонального матеріального резерву області виділено 200 тисяч гривень на придбання 7 тисяч літрів пального та 20 ранцевих оприскувачів для Управління ДСНС в області

Проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота.

Крім того, на засіданні комісії з питань ТЕБ та НС було обговорено доцільність послаблення протиепідемічних заходів у закладах оздоровлення та відпочинку дітей у літній період 2020 року, заходи для боротьби з нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним в Україні. Учасники наради ознайомились з результатами перевірки стану виконання облдержадміністраціями завдань щодо запобігання поширення COVID-19.
 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.