АМКУ відхилила спробу спаринг-партнерів "ШБУ-14" та "ШБУ-77" викинути з торгів конкурента
4 червня тендерна колегія Антимонопольного комітету України відхилила дві скарги «Шляхо-будівельне управління № 14» на дії Служби автомобільних доріг у Чернігівській області щодо допущення компанії «ДСТ№ 2, г. Гомель» до двох тендерів загальною очікуваною вартістю 210,74 мільйони гривень. Про це повідомляється у системі «Прозоро».
Йдеться про тендери на поточний середній ремонт ділянок автодороги державного значення М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі 192+000 — км 203+560 та 215+000 — км 225+000.
Позмагатись за підряд прийшли три компанії – «ДСТ№ 2, г. Гомель», «Шляхо-будівельне управління № 14» та «ШБУ-77». Дві останні компанії відомі тим, що виступають у ролі спаринг-партнерів і імітують конкуренцію, розігруючи між собою підряди у Закарпатській і Чернігівській областях. При цьому Служби автодоріг зазвичай відхиляють з тендерів пропозиції їх конкурентів. За останні три роки пара фірм «ШБУ-77» та «Шляхо-будівельне управління №14» розіграли між собою тендери «Укравтодору» на понад 2 мільярди гривень.
«ШБУ № 14» поскаржилась в АМКУ, що у білоруського конкурента тендерна пропозиція не відповідає вимогам документації у частині надання банківської гарантії на підтвердження грошового забезпечення пропозиції. Зокрема, у банківської гарантії «ДСТ№ 2, г. Гомель» не вказано посилання на програмний комплекс, яким накладено кваліфікований електронний підпис.
Але АМКУ відхилив обидві скарги, тож у двох тендерах змагатись будуть три компанії.
Власником ТОВ «ШБУ-77» є киянин Андрій Білоус – менеджер будівельного холдингу кремлівського олігарха Олега Дерипаски.
Бенефіціар «ШБУ №14» — місцевий бізнесмен Костянтин Будьонний – бізнес-партнер найвідомішого будівельника Чернігівщини Владислава Атрошенка з «Партії регіонів» та «Блоку Петра Порошенка».
«ДСТ № 2 г.Гомель» входить у Білоруський державний холдинг «Белавтодор».
http://nashigroshi.org/2020/06/10/amku-vidkhylyla-sprobu-sparynh-partneriv-shbu-14-ta-shbu-77-vykynuty-z-torhiv-konkurenta/
Останні новини Чернігівщини
Екологічне виховання – шлях до збереження природи для майбутніх поколінь: брифінг у Чернігівський ОВА 15:28
Екологічне виховання – один із важливих напрямів діяльності Департаменту екології та природних ресурсів ОДА. Про це сьогодні розповіла заступниця директора Департаменту Віталіна Синіговець на брифінгу в медіацентрі ОВА.
Шукала легкого заробітку в Інтернеті та втратила майже 73 тисячі гривень: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 15:24
Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток»: ставити «лайки» та викупати віртуальний товар, «дивитися відео і заробляти» тощо.
У Ніжині запрацював третій на Чернігівщині офіс «Зроблено в Україні» 15:19
Відкрили його сьогодні на базі місцевої філії Чернігівського обласного центру зайнятості.
«Гроші ходять за людиною»: у Комарівській громаді реалізується експериментальний соціальний проєкт 15:12
Заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк учора, 11 листопада, перебувала з робочим візитом у Комарівській громаді Ніжинського району.
У січні-жовтні 2025 року на Чернігівщині сплачено 34,7 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 10:50
До бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-жовтні 2025 року сплачено 22 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.