В області розширюватиметься виробництво енергії з альтернативних видів палива
Зацікавленість у збільшенні обсягів виробництва тепла з альтернативних видів палива висловили всі учасники наради, яку перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний провів днями за участю керівників теплопостачальних підприємств.

Тепло з альтернативних видів палива виробляють 26 підприємств області. Загалом це 47 котелень, які працюють на дровах, тирсі, трісці та пелетах, на відходах елеваторів, торфі, лушпинні соняшника. Загальна потужність обладнання - 65,83 МВт. Постачають таку енергію переважно до закладів освіти, культури, охорони здоров’я.
- Область має різноманітні альтернативні джерела енергії, що робить цю галузь перспективною, - зауважив Віталій Загайний. - До газозаміщення спонукають нас і територіальні особливості Чернігівщини: великі відстані роблять енергопостачання дорожчим. Тому розраховувати потрібно на місцеві ресурси та невеликі підприємства, найближчі до споживача.
Перший заступник голови ОДА поцікавився у теплопостачальників планами розвитку підприємств та проблемами, що цьому заважають.
Традиційно на заваді модернізації підприємств та розширенню мережі споживачів стоять борги в оплаті використаної енергії. Так, заборгованість за опалювання семи з тринадцяти лікарень становлять від 0,31 мільйона гривень у Куликівці до 2,2 мільйона гривень в Острі. Віталій Загайний запевнив, що облдержадміністрація використає всі можливі способи і ресурси, щоб борги бюджетних закладів були погашені.
Та головною перепоною на шляху розвитку альтернативної енергетики її виробники назвали упередженість споживачів. Між тим, крім екологічних, альтернативне виробництво теплової енергії має й економічні та організаційні переваги. Воно дешевше, тож дозволяє зменшити навантаження на бюджет. І місцеве, що дає можливість узгодити температурний режим у приміщеннях, регулювати початок та завершення опалювального сезону незалежно від газопостачальників.
- Чернігівщина і далі йтиме шляхом газозаміщення. Адже це питання не лише економії бюджетних коштів чи розвитку місцевої економіки. Це питання забезпечення ресурсно незалежності нашої держави, - наголосив Віталій Загайний. - І якщо потрібно проводити роз’яснювальну роботу з керівниками громад чи установ, облдержадміністрація готова до неї долучитися.
За підсумками наради, на пропозицію її учасників, було вирішено створити реєстр споживачів, які можуть перейти на використання альтернативної теплоенергії. Це дозволить виробникам оперативніше реагувати на потреби суспільства та інтенсивніше розвивати своє виробництво.
Крім того, Департамент енергоефективності, транспорту, зв’язку та ЖКГ облдержадміністрації формує групу енергоменеджерів з працівників бюджетних установ та підприємств, які контролюватимуть енергетичні витрати у бюджетних спорудах.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.