Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 19 лютого, 16:33:26

Чи можливий туризм в умовах карантину?

23.05.2020   11:23Агенцiя

За даними Всесвітньої туристичної організації 72% найвідоміших у світі напрямків для подорожей потрапили під повну заборону для міжнародного туризму в умовах поширення COVID-19. Попри те, що європейські країни будують обережні плани щодо відновлення туристичної галузі, український турист навряд потрапить на популярні курорти в цьому році.

Найбільш перспективним виглядає розвиток внутрішнього туризму – 67% українців планують подорожувати Батьківщиною. Але він, попри свою доступність, зіштовхується з низкою перепон та викликів.

З якими саме, – з’ясовували представники Буковини та Чернігівщини під час веб-конференції «Закриті кордони з ЄС та розвиток туристичної галузі (зелений туризм в Чернігівській та Чернівецькій області)».

Зустріч організована 21 травня НГО Сіверський Інститут Регіональних Досліджень спільно з Товариством Український Народний Дім у Чернівцях та Чернігівський центр підвищення кваліфікації в рамках відзначення Днів Європи в Україні. До спілкування долучилися представники громадських організацій, власники садиб, екскурсоводи та науковці.

На думку представників Вижницької громади зелений та сільський туризм здатен привабити мальовничою природою, можливостями активного відпочинку та умовами дотримання заходів безпеки. Однак український турист стає дедалі вибагливішим, а проблеми з інфраструктурою (стан доріг, помешкань) продовжують псувати враження від поїздок.

«В ситуації, що склалася, нам необхідно якомога більше говорити про себе, змінюватися, рухатися, що означає активну промоцію наших туристичних напрямків та об’єктів та відповідно створення безпечних умов для подорожей та проживання туристів», – зазначила керівник Чернігівського обласного туристичного інформаційного центру Тетяна Коржинська. Вона розповіла про обласний туристичний портал, який запрацює за кілька місяців та презентуватиме не лише Чернігівщину, а й туристичні цікавинки з інших регіонів.

Своїми думками про розвиток внутрішнього туризму поділився чернігівський історик, екскурсовод Володимир Пилипенко: «Людині притаманно стомлюватися, а особливо від замкненого простору. Вона прагне змінити «картинку за вікном». Внутрішній туризм буде розвиватися, зокрема завдяки постійним клієнтам та можливостям обслуговувати невеликі групи.

В умовах карантину ми проводимо цикл онлайн-екскурсій📹 про міста та містечка Чернігівщини і вже маємо схвальні відгуки. А це працює «на потім», привертаючи увагу потенційних туристів».

Наостанок учасники зустрічі запропонували продовжити подальший обмін інформацією та ідеями щодо розвитку внутрішнього туризму після послаблення карантинних заходів. Буковина має значний та позитивний досвід функціонування зелених садиб, а туризм визначений одним з провідних напрямків в стратегіях розвитку 10 об’єднаних територіальних громад регіону. Чернігівщина, окрім культурно-історичних пам’яток, готова запропонувати досвід організації туристичних маршрутів в лісовій місцевості та парках природи.

НГО Сіверський Інститут Регіональних Досліджень

Останні новини Чернігівщини

ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень

ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01

Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.

Катерина Богатирьова здобула бронзу на Austria Open 2026 з тхеквондо 11:49

Нещодавно у австрійському місті Інсбрук відбулись міжнародні рейтингові змагання з олімпійського тхеквондо Austria Open 2026(G1) у яких взяли участь понад 1600 спортсменів з 35 країн світу.

 Ворог намагається завербувати українців для реєстрації російських терміналів Starlink. СБУ застерігає: за це передбачена кримінальна відповідальність

Ворог намагається завербувати українців для реєстрації російських терміналів Starlink. СБУ застерігає: за це передбачена кримінальна відповідальність 11:45

Служба безпеки України активно протидіє спробам рф завербувати українців для незаконної реєстрації систем Starlink.

Поліція Чернігівщини перекрила два канали збуту наркотиків та психотропних речовин

Поліція Чернігівщини перекрила два канали збуту наркотиків та психотропних речовин 11:43

У рамках масштабної Всеукраїнської спецоперації Нацполіції «Рубікон» поліцейські припинили діяльність двох каналів збуту наркотиків та психотропів на Чернігівщині. Наркоділків затримано у процесуальному порядку. Поліція вилучила розфасовані партії наркотиків та психотропних речовин.

У профтесі в Куликівці відремонтували укриття та перейшли на очне навчання 11:41

У Куликівському професійному аграрному ліцеї провели офіційне відкриття оновленого сховища. Проєкт реалізували спільними зусиллями Латвії, Бельгії, Шотландії і Канади під керівництвом ГО «Всеукраїнська ліга українських жінок».